• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1386-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

700 بازمانده از تحصیل جذب مدارس چابهار شدند

معاون مدیرکل و مدیرآموزش و پرورش چابهار گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 700 بازمانده از تحصیل در شهرستان چابهار جذب مدارس شدند.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با یک کار جدی و عملیاتی که با مراجعه خانه به خانه و هدایت کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس صورت گرفته از ابتدای سال 97 تاکنون، 700 بازمانده از تحصیل را در مدارس چابهار جذب کردیم.

وی افزود: سیستان و بلوچستان از استان‌های با تعداد بالای بازمانده از تحصیل است؛ در مجموع در چهارسال گذشته 120 هزار بازمانده از تحصیل با برنامه جامع آموزش و پرورش جذب مدارس شدند و هم‌چنان عزم جدی برای جذب حداقل 70 هزار بازمانده از تحصیل دیگر وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش چابهار تصریح کرد: عمده بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان دختران هستند که به دلیل ازدواج زودرس و مسائل فرهنگی اجازه ادامه تحصیل به آن‌ها توسط خانواده‌ها عمدتاً در مناطق روستایی داده نمی‌شود، البته اشتغال پسران و دوری مدرسه‌ها در روستاها برای دانش آموزان هم از دیگر دلایل افزایش بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان است.

نوروزی گفت: برای به حداقل رسیدن بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان؛ برنامه آموزش و پرورش ایجاد مدارس مدارس شبانه‌روزی و طرح ایجاد مدارس روستا مرکز است تا بعد فاصله و مسافت برای به مدرسه رفتن دانش آموزان روستایی برطرف شود اما با این وجود به دختران هم‌چنان در برخی جاها به‌دلیل مسایل فرهنگی اجازه ادامه تحصیل داده نمی‌شود.


انتهای پیام