• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5484-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ورود ۹ هزار خانوار سیستان و بلوچستانی گرفتار خشکسالی به چرخه حمایتی کمیته امداد

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال جاری ۹ هزار و ۷۸۹ خانوار گرفتار وضعیت خشکسالی و کم آبی استان سیستان و بلوچستان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدرضا میری، افزود: باتوجه به خشکسالی و ضریب محرومیت بالای این استان در مدت تیرماه و مردادماه سال جاری  ۹ هزار و ۷۸۹ خانوار جدید تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند و با اجرای این طرح متقاضیان ورود به چرخه حمایتی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان به صفر رسید .

وی افزود: در انتخاب خانوارهای متقاضی تحت حمایت این نهاد ساکنان مناطق محروم و مرزی با ضرایب محرومیت شش، هفت، هشت و ۹ و تمامی خانوارهای پشت نوبت کمک معیشت موجود براساس شاخص‌های فقر، محرومیت و نوع نیاز آنها تقسیم بندی و مدنظر قرار می گیرند .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: در این رابطه سهمیه اعتبار ریالی و حجم خانوار ادارات شهرستان‌های مختلف این استان براساس توافقنامه بودجه و ضریب محرومیت از طریق ستاد مرکزی تعیین و توسط این استان به همان تناسب برای ادارات تابعه مشخص می شود .

میری اعلام کرد: شرایطی از قبیل شیوه نامه حوزه حمایت و سلامت خانواده، بانک اطلاعات و گزارشات شهرستانی برای تحت حمایت متقاضیان مشخص کردیم که باید این شرایط در فرد محرز شده باشد و با انجام تحقیقات میدانی یعنی حضور مددکار در محل سکونت فرد به شکلی که عزت نفس افراد محفوظ و یا اینکه به صورت محرمانه جویای وضعیت فرد می‌شود .

وی گفت: هم اکنون ۱۰۸ هزار و ۶۵ خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند و تا پایان مرداد ماه سال‌جاری این تعداد به ۱۰۸ هزار و ۶۹۹ خانوار افزایش خواهد یافت .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تکمیل بانک اطلاعاتی مددجویان استان سیستان و بلوچستان، افزود:  همچنین در این مدت اطلاعات کامل خانوارهای تحت  حمایت در سیستم  نظام جامع حمایتی این نهاد ثبت شده که نسیت به سال گذشته شش درصد رشد داشته است .

میری با اشاره به اجرای طرح پالایش جامعه مددجویی گفت: با اجرای این طرح و خروج مددجویان به دلایل مختلف طبق شاخص‌های تعریف شده حوزه حمایت و سلامت خانواده منجر به ایجاد امکان ورود یک نیازمند دیگر به کمک معیشت خواهد شد .


انتهای پیام