• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2386-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس دانشگاه علمی کاربردی سیستان و بلوچستان بیان کرد:

تقویت نقش مهارتی دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی سیستان و بلوچستان گفت: در برنامه ششم توسعه برای دانشگاه علمی کاربردی اهداف خاصی تعریف شده است و نقش مهارتی این دانشگاه را تقویت می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سالارزهی در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار افزود: با توجه به کاربردی بودن رشته های موجود در این دانشگاه حدود نود درصد دانشجویان این رشته و دانشگاه وارد بازار کار می شوند.

سالارزهی در ادامه اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی زاهدان برای ترم مهرماه در رشته های کاربردی متعددی نظیر گاز، طراحی لباس و ...اقدام به پذیرش دانشجو برای ان واحد می کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان خاطرنشان کرد: ثبت نام دانشحویان از نیمه دوم مردادماه امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام و اطلاع از رشته های موجود و قابل ارایه در کلیه واحد های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند .

وی تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با ایجاد دوره های آموزش محور با تکیه بر استعداد جوانان کشور، زمینه های اشتغال و تولید را در بین جوانان افزایش می دهد و در زمینه استحکام اقتصاد کشور نقش بسزایی ایفا می کند.

سالارزهی گفت: هرچقدر تعداد کد رشته‌ها افزوده شود تخصص در دانشگاه علمی کاربردی توسعه یافته و به تناسب آن شغل‌های جدیدی در سراسر کشور ایجاد می‌شود.

وی تاکید کرد: محور اصلی فعالیت دانشگاه علمی کاربردی کمک به ایجاد اشتغال و آموزش نیروهای کار برای ورود به بازار کار است.

سالارزهی گفت: رویکرد دانشگاه در سال جدید تمرکز بر فعالیت های پژوهشی است که با ایجاد مراکز رشد، اجرای پودمان های مهارتی و همکاری پژوهشی با دستگاه های اجرایی استان محقق خواهد شد.


انتهای پیام