• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5714-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام جمعه موقت زاهدان:

مشکلات اقتصادی باید به بهترین نحو حل شود

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه گفت: مسایل و مشکلات اقتصادی در ایران باید به بهترین نحو حل شده و اجازه سوءاستفاده به دشمنان نظام داده نشود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: دولت و مجلس و همه مسئولان نظام بايد در حل مشکلات اقتصادي کمک کنند.

امام جمعه موقت زاهدان خاطرنشان کرد: توطئه های دشمن هر روز و هر لحظه ادامه دارد و باید دانست که تهدید رئیس جمهور آمریکا به تحریم پوچ و بی اساس است.

وی در ادامه اظهار کرد: باید بدون نگاه‌های سیاسی، شایسته سالاری را ملاک انتخاب مدیران قرار داده و مدیران کارآمد را در پست‌های کلیدی قرار دهیم تا با تدبیر و تفکر بتواند بر وظایف خویش نسبت به مردم فائق آید .

حمیدی در ادامه بیان کرد: اولین  روز ماه ذی الحجه مصادف با سالروز پیوند حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و روز ترویج فرهنگ ازدواج است که اگر دنبال یک  الگوی موفق هستیم بهترین الگو امام علی و حضرت زهرا هستند و ما باید بنیاد خانواده را در زندگی بر اساس آموزه های آنها انجام دهیم .

امام جمعه موقت زاهدان افزود: همه مشکلاتی که بر اساس مسائل خانواده داریم به خاطر تغییر سبک زندگی است، اگر به الگوهای اسلامی توجه کنیم مشکلات در حوزه خانواده‌ها به حداقل می‌رسد .

وی ادامه داد: مقدس‌ترین بنیاد جامعه خانواده است، فلسفه تشکیل خانواده در اسلام ایجاد آرامش است، مرد و زن بدون هم به آرامش نمی رسند .

حمیدی با اشاره به اینکه مناسک حج سالی یک بار برگزار می‌شود، گفت: سعودی‌ها به جای مبارزه با مخالفان اسلام با آنها هم پیمان شده‌اند و شاهد آن هستیم که حج تهی از منافع اسلام است اما امیدواریم بتوانیم از این کنگره عظیم و ظرفیت بزرگ آن بهره‌مند شویم .

وی ادامه داد: جنگ آمریکا با ایران اسلامی از اول انقلاب شروع شده و با حربه‌های مختلف ادامه یافته و امروز نیز این جنگ در شکل اقتصادی خود را نشان می‌دهد که لازم است مردم با تقویت اتحاد و انسجام از سوئ استفاده دشمنان جلوگیری کنند و اجازه تفرقه میان دولت و مردم را ندهند .

حمیدی  با تاکید بر اینکه رسانه‌ها مطالبات به حق مردم را پیگیری می‌کنند، گفت:  اصحاب رسانه و مطبوعات، وظیفه دارند مشکلات مردم را مطالبه کنند، نباید مدیران ناکارمد روی کار باشند، باید جدای از نگاه‌های سیاسی شایسته سالاری را ملاک انتخاب مدیران قرار داده و مدیران کارآمد را در پست‌های کلیدی قرار دهیم تا با تدبیر و تفکر بتواند بر وظایف خویش نسبت به مردم فائق آید .


انتهای پیام