• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-486-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد؛

توسعه آموزش های مهارتی در مدارس سیستان و بلوچستان

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: امسال در استان توجه ویژه ای به آموزش های فنی و حرفه ای می شود و با استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه ها برای مهارت آموزی دانش آموزان بهره خواهیم برد.

علیرضا نخعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، توسعه مهارت های فنی را منجر به  توسعه اقتصادی دانست و افزود: هم افزایی در بهره گیری از پتانسیل ها و امکانات دو طرفه و برگزاری دوره های آموزشی در ارتقاء کیفیت محصولات داخلی شکوفایی اقتصادی را به دنبال خواهد داشت .

نخعی گفت: امروزه نيروي انساني مهم‌ترین عامل مولد است و منابع انساني کارآمد باعث افزایش سرمایه، بهره‌ برداری از منابع مختلف جامعه و ساخت و تولید روزافزون می‌شود .

به گفته وی كشوري كه بتواند مهارت ها و دانش نیروی انسانی خود را همگام با آموزش های نوین دنیا توسعه دهد و از آن در اقتصاد ملي به نحو مؤثري بهره‌برداري كند، قادر به تولید اشتغال و به دنبال آن شکوفایی اقتصادی می باشد.

وی در ادامه همچنین گفت: 720 هزار دانش آموز استان در شش هزار و 600 مدرسه با 40 هزار فرهنگی مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به موفقیت های اخیر دانش آموزان استان در کنکور سراسری اظهار کرد: 170 نفر از دانش آموزان این استان در کنکور سراسری در رشته های پزشکی قبول شدند که این موفقیت ها مدیون همت والدین، معلمان، دانش آموزان و 40 گروه جهادی علمی است، اما این آمار هم هنوز مورد رضایت ما نیست و اعتقاد داریم که سهم استان بیش از این تعداد است.

وی تصریح کرد: همه خانواده ها باید با آموزش و پرورش برای پرورش نسل های آینده سهیم باشند.


انتهای پیام