• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5384-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معرفی بیش از 900 طرح اشتغال روستایی سیستان و بلوچستان به بانک‌ها

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۹۲۲ طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۳۳۶ میلیارد تومان توسط کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رمضان پودینه افزود: اجرای طرح‌های اشتغال از طریق صندوق قرض الحسنه امداد "ولایت"، اشتغال روستاییان، بند ب تبصره ۱۶ در راس برنامه‌های این نهاد قرار دارد .

وی بیان کرد: در این زمینه با هدف انعکاس موثر خدمات اشتغال و خودکفایی این نهاد به مسئولان دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و اعضای کارگروه اشتغال این استان پس از پیگیری‌های لازم جلسه کارگروه اشتغال استان سیستان و بلوچستان در کمیته امداد امام (ره) برگزار شد .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با اشاره به عملکرد این نهاد در جذب تسهیلات توسعه اشتغال روستایی، ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح اشتغال روستایی تاکنون دو هزار و ۹۸۸ طرح با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات روستایی در سامانه کارا ثبت شده است .

پودینه یادآور شد: دو هزار و ۲۶۰ پرونده با اعتبار ۹۳ میلیارد تومان به کارگروه ملی ارسال که ۹۲۲ طرح با اعتبار ۳۳۶ میلیارد تومان مصوب و به بانک‌های عامل ارسال شده است .

وی با اشاره به اینکه متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی به بانک ها معرفی شدند، اعلام کرد: براساس جلسات برگزار شده با مدیران بانک‌های عامل این استان و شهرستان‌ها بر همکاری و تعامل هر چه بیشتر بانک‌ها در ارائه تسهیلات به طرح‌های معرفی‌شده در این حوزه تاکید شد .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گفت: انتظار می‌رود بانک‌های عامل در زمینه رسیدگی به پرونده‌های ارسالی برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی در اسرع وقت اقدام و در سریع‌ترین زمان ممکن این موضوع را پیگیری و متقاضیان واجد شرایط تسهیلات در نظر گرفته شده را پرداخت کنند .

پودینه افزود: سهمیه ابلاغی تسهیلات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی به کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ۱۰۴ میلیارد تومان است.


انتهای پیام