• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-887-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد؛

ثبت 5 هزار موقوفه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: در سیستان و بلوچستان قبل از انقلاب کل موقوفات 400 موقوفه بود اما اکنون این تعداد به 5 هزار موقوفه در استان رسیده که 4 هزار و 200 وقف استان مربوط به مساجد، حدود 170 وقف مربوط به حسینیه ها، زینبیه ها و رضویه ها، 41 مورد مربوط به آرامستان‌ها، 45 مورد مربوط مدارس غیرانتفاعی و 16 مورد مربوط به دار القرآن ها است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان حجت‌الاسلام محسن مومنی‌مقدم در نشست مطبوعاتی افزود: در دهه وقف امسال، بیش از 85 برنامه در سراسر استان انجام خواهد شد که برگزاری همایش یاوران وقف و نشست‌های تخصصی فعال سازی انجمن‌های یاوران وقف، از جمله این برنامه‌ها است .

وی در ادامه همچنین راه اندازی سامانه ثبت موقوفات را اقدام دیگر اداره کل اوقاف در سالهای اخیر عنوان کرد و افزود: یکی از وظایف مهم سازمان اوقاف اجرای امینانه نیات واقف است و این نیات در قالب طرح های مختلفی از جمله پیوند آسمانی، دستهای مهربانی، مهر تندرستی و غیره اجرا میشود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی را نیز دستاورد دیگر این سازمان در بعد از انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: اسکن و بارگذاری تمام پرونده های وقف در سامانه ثبت اسناد، دستاورد دیگر این سازمان بوده که تاکنون بیش از 75 هزار سند وقف در استان در این سامانه به ثبت رسیده است .

وی خاطرنشان کرد: در راستای تعامل و اجرای موقوفات با 21 دستگاه دولتی تفاهم نامه امضا کردیم و اقدامات دیگری از جمله راه اندازی سامانه رسیدگی به عملکرد اوقاف و ارائه خدمات غیر حضوری به جامعه هدف نیز انجام شده است .


انتهای پیام