• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-990-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رفع تصرف ۲۷ هکتار از اراضی ملی در چیل کنار دلگان

فرماندار و رییس شورای حفاظت اراضی دلگان گفت: با اقدام یکی از کشاورزان که مبادرت به تصرف میزان ۲۷ هکتار از اراضی ملی کرده بود و با حضور مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی و با همکاری ایشان، اراضی فوق رفع تصرف شد .

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: طی ۵ ماه اخیر بیش از ۹۱۰ هکتار از اراضی ملی دلگان در راستای صیانت از حقوق بیت‌المال و به منظور حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی، اجرای حکم صادره از سوی محاکم قضایی و تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری مبنی بر رفع تصرف از زمین‌های ملی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری با همکاری مستمر نیروی انتظامی و مراجع قضایی در بخش جلگه چاه هاشم رفع تصرف شده‌است که بخش قابل توجهی از ان‌با همکاری مردم محلی بوده است .

فرماندار دلگان بیان کرد: همچنین در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، حفاظت و صیانت از منابع آبی یک حلقه چاه غیرمجاز که در یکی ۲ سال اخیر حفر شده بودند با دستور قضایی و با حضور کارشناسان اداره منابع آب و ماموران انتظامی پر و مسلوب المنفعه شدند .

وی ادامه داد: ۲۶حلقه چاه غیر مجاز در پنج ماهه اخیر در دلگان شناسایی و مسلوب المنفعه شدند .

وی با اشاره به اینکه حفظ و حراست از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی از اولویت‌های اصلی است، افزود: عرصه‌های منابع طبیعی جزو سرمایه‌های ارزشمند و حیاتی کشور محسوب می‌شوند که نه فقط به نسل کنونی بلکه به تمامی نسل‌های آینده کشور تعلق دارند .

فرماندار دلگان اظهار کرد: حفاظت از این منابع مسئولیت همگانی به شمار می‌آید که در این زمینه انتظار می‌رود عموم مردم در حفظ و نگهداری از این سرمایه‌های ملی کوشا بوده و با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری همکاری لازم را داشته باشند .

شجاعی بیان کرد: در شورای حفاظت از منابع طبیعی و صیانت از منابع آب دلگان بر پیشگیری اصرار داریم تا با کمترین هزینه بازدهی بیشتر و بهتری را در این رابطه داشته باشیم .

وی با تقدیر از منابع طبیعی، امور آب، نیروی انتظامی و مجموعه قضایی دلگان گفت: کم بارشی سال‌های اخیر مشکلات زیادی را ایجاد کرده که این مشکلات با برداشت‌های بی رویه از منابع آب زیرزمینی و حفر چاه‌های غیر مجاز حادتر شده و تاثیرات زیادی در افت و کاهش سفره‌های زیرزمینی داشته است .

وی ادامه داد: چنین اقدامات اشتباهی که توسط برخی افراد در ۲ سه سال اخیر صورت گرفته باعث شده دشت‌ها در وضعیت بحرانی و نامطلوبی قرار گیرند که جلوگیری از این مشکلات همکاری جمعی را می‌طلبد و دستگاه‌های مربوطه نیز بر اساس دستورالعمل‌ها پر کردن چاه‌های غیرمجاز که در سال‌های اخیر حفر شده را در دستور کار خود قرار دهند.


انتهای پیام