• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-8184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون استاندار بیان کرد:

رتبه سوم سیستان و بلوچستان از لحاظ پرداخت تسهیلات

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان در جمع فرمانداران استان گفت: سیستان و بلوچستان در ابتدای طرح جذب تسهیلات اشتغال زایی به لحاظ جذب و پرداخت تسهیلات در رتبه سی و یکم قرارداشت، اما با تلاش ها و پیگیری های انجام شده رتبه سوم کشوری از لحاظ پرداخت تسهیلات و رتبه پنجم از نظر ثبت نام در سامانه کارا و رتبه نخست به دلیل ارائه طرح های اشتغال زایی در کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان علیرضا نورا با بیان این که کارشناسان بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات مغرضانه عمل نکنند افزود: باید مشکلات حوزه سوخت، آرد و نان، اشتغال، سرمایه گذاری، تفویض اختیارات بیشتر به فرمانداران، گاز، مشکلات حوزه کشاورزی و دام‌پروری با تعامل مسئولان دستگاه های اجرایی برطرف شود.

معاون استاندار بیان کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی باید امید به زندگی را به مردم برگردانند و حداقل انتظارهای آن ها را برآورده سازند. تسهیل کار سرمایه گذاران در جذب سرمایه باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد و برای طرح هایی که در منطقه توجیه اقتصادی دارد اقدام شود.

نورا ادامه داد: سهمیه نفت سفید افرادی که هنوز از امکانات گاز، علمک و کنتور برخوردار نشده اند، نباید توسط مسئولان شرکت پخش فراورده های نفتی قطع شود.

معاون استاندار گفت: با توجه به مشخص بودن تعداد دستگاه های تراکتور در استان توسط جهاد کشاورزی نباید در تامین سوخت آن ها تردیدی وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: برای رفع مشکلات سرمایه گذاران باید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با محوریت سازمان صنعت، معدن و تجارت جلساتی برگزار کند و دستگاه های اجرایی در این باره همکاری کنند.

نورا درباره مجتمع های رفاهی بین راهی که سال ها با سرمایه بخش خصوصی احداث شده است اما به دلیل صادر نشدن مجوز برای احداث جایگاه سوخت هنوز بلاتکلیف است افزود: باید این موضوع هر چه سریع تر توسط شرکت پخش فراوررده های نفتی استان و کشور رفع شود تا از استهلاک بیشتر سرمایه سرمایه گذار جلوگیری شود.

وی ادامه داد: برای رفع مشکل حمل و نقل آرد مورد نیاز مردم روستاها و عشایر باید اتحادیه های آرد و نان هر شهرستان با شرکت های حمل و نقل قوی قرارداد منعقد کنند .


انتهای پیام