• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-8284-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

سرپرست فرمانداری زاهدان بیان کرد؛

طولانی بودن زمان صدور مجوزها، مشکل اصلی در بحث توسعه استان

سرپرست فرمانداری زاهدان گفت: در حوزه اشتغال ضریب توزیع اعتبارات شهرستان ها از منابع شهرستانی مشخص نیست، با راه اندازی دفتر تسهیل گری در جذب سرمایه گذار هم با حضور مسئولان شهرستان به دنبال رفع مشکلات سرمایه گذاران در کمترین زمان هستیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ابوذر مهدی نخعی در جمع فرمانداران افزود: باید ابتدا تعریفی از اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، سپس برای اجرای آن قدم برداریم.

وی ادامه داد: اصلی ترین مشکل در بحث توسعه استان طولانی بودن زمان صدور مجوزهاست.

نخعی افزایش اختیارات فرمانداران، بازخورد نداشتن پنجره سرمایه گذاری، تعطیلی برخی واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات و بازگرداندن جرایم اقساط تسهیلات دریافتی توسط بانک ها را از جمله مشکلات زاهدان اعلام کرد.

فرماندار هیرمند هم گفت: اتفاق خوبی که در منطقه افتاد و سبب جلوگیری از کوچ روستاییان و عشایر شد، احداث پنل های خورشیدی بود.

«محمد علی پیری» افزود: تامین علوفه دام ها، جلوگیری از برخوردهای سلیقه ای در ورود دام، تامین نشدن سوخت مرزنشینان، مشکل حمل و نقل آرد و کاهش سهمیه، کمبود نیرو در بازارچه های مرزی و برخی دستگاه های اجرایی، نامناسب بودن ساخت و ساز محیطی بازارچه ها و تعیین تکلیف ساختمان بخشداری ها از جمله مشکلاتی است که باید رفع شود.

«یوسفی» فرماندار خاش نیز گفت: تفویض نشدن برخی کارهای دستگاه های اجرایی استانی به شهرستان ها، هماهنگ نبودن مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان ها با فرماندار، ارائه نشدن تسهیلات از سوی بانک ها به پروژه های بزرگ، نداشتن وحدت رویه در بانک ها، سلیقه ای عمل کردن کارگروه های اشتغال، کمبود سوخت و تخصیص نیافتن آب با وجود تحویل زمین به مردم از جمله مشکلات این شهرستان است.


انتهای پیام