• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-685-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام جمعه زاهدان:

آزادی و مردم سالاری دینی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: یکی از بزرگترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی، استقلال بود که به راحتی به دست نیامد، بلکه افراد زیادی در این راه شهید شدند؛ استقلال جمهوری اسلامی ایران، پدیده کم‌نظیری است و کشور‌های بسیار کمی هستند که این‌گونه استقلال داشته باشند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان افزود: آزادی و مردم سالاری دینی به عنوان الگو و نمونه از دیگر دستاورد‌های انقلاب اسلامی است که قبل از انقلاب وجود نداشت.

خطیب نماز جمعه زاهدان در ادامه بیان کرد: توسعه زیرساخت‌ها در حوزه‌‌های آب، برق، گاز، حمل و نقل، شهرسازی و دیگر موارد، از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است .

وی گفت: همچنین پیشرفت در حوزه‌ علم، فناوری و تحقیق، رتبه علمی بسیار خوب در جهان و منطقه، پیشرفت در حوزه‌های علم و فرهنگ و صنعت و معدن، پیروزی‌های بزرگ سیاسی و نظامی در دفاع مقدس، پیروزی بزرگ مقاومت اسلامی و پیشرفت در حوزه صنایع دفاعی، از جمله دستاورد‌های انقلاب اسلامی است که باید برای مردم تبیین شود .

سلیمانی افزود: تمام تلاش و توطئه دشمنان جلوگیری از برپایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن امسال است که این توطئه همانند دهه های گذشته با آگاهی، وحدت مردم و تبعیت آنان از رهبری معظم شکست خواهد خورد .

وی اظهار کرد: در سخنان اخیر مقامات آمریکا مکررا عنوان شده است که باید انقلاب اسلامی سرنگون و این نظام تغییر کند به طوریکه نباید این انقلاب به جشن چهلمین سالگرد خود دست یابد .

امام جمعه زاهدان افزود: جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سالی که همه دشمنان به همراه کشورهای مرتجع منطقه قصد براندازی آن را دارند باید باشکوه تر و بهتر از سالهای قبل برگزار شود .

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: از آنجایی که نبرد این دوره نبرد اراده یزیدی با اراده حسینی است ایران اسلامی در این دوره باید با صلابت از گذشته بدرخشد .

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام مقامات عراقی همزمان با خارج شدن نظامیان آمریکایی از این کشور، آمریکا اخیرا برخی عناصر منافقین را به عراق منتقل کرده و در آنجا آنان را آموزش داده و مسلح می کند .

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه سال 95 منافقان به طور کامل از عراق خارج شدند افزود: جبران سرخوردگی اعضای منافقان، ایجاد پرستیژ برای این گروه، جلوگیری از فرسایشی شدن گروه و استفاده از اعضای گروه برای تحقق اهداف خود در منطقه از جمله مهمترین اهداف این اقدام آمریکا در بازگرداندن گروهک منافقین به عراق است .

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان تصریح کرد: همچنین اخراج دیپلمات های ایرانی از برخی کشورها نشان دهنده این است که منافقان نقش سوژه ای را برای آمریکا بازی می کنند و ابزار دست آنان هستند .

امام جمعه زاهدان افزود: همچنین ایجاد اختشاش در 22 بهمن همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر اهداف آمریکایی ها از بازگرداندن منافقان به کشور عراق آن هم در نزدیکی مرز ایران است .


انتهای پیام