• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-1790-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تامین 90 هزار تن گوشت سهمیه ای خانوارهای سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ستاد تسهیل رفع موانع تولید ویژه طرحهای مشکل دار شهرستانها باید در فرمانداری ها تشکیل شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا در شورای اداری خاش افزود: طرح تسهیل طرحهای سرمایه گذاری و کارگروه مقابله با تحریم در دستور کار دولت است و تسهیلات یارانه ای و با کارمزد پایین به طرحهای مختلف و از جمله طرحهای زودبازده در استان پرداخت می شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر برگزاری کارگروه تنظیم بازار در شهرستان ها ادامه داد: واردات 65 هزار راس دام سبب تحول در صنعت تولید گوشت استان شده و در تنظیم بازار کشور و استان نقش ارزشمندی را ایفا کرده است .

نورا گفت: افزون بر 90 هزار تن گوشت سهمیه خانوارهای استان را به خوبی تامین کرده ایم و با پنجره واحد و سیاست و اولویت کاری اقتصادی کار تامین و توزیع کالاهای اساسی و تنظیم بازار از بندر چابهار و غیره را در دستور کار داریم .

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تدوین سند توسعه و محرومیت زدائی، استفاده بهینه از منابع آبی و ظرفیت های استان و مشارکت دادن مردم برای اجرای طرحهای آبخیزداری مورد توجه استانداری و دستگاههای اجرائی است.

علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه نمایندگان مردم با نقش نظارتی مباحث مختلف و کمبود و نارسایی ها را پیگیری می کنند گفت: وجود تعامل و همفکری در دولت و مجلس و تلاش دلسوزان نظام اسلامی و وقت گذاشتن برای مردم و نیت خیر و ارزشمند مسئولان سبب شده تا خدمات شایسته ای به مردم ارائه گردد .

وی با تاکید بر اینکه پروژه راه دسترسی به مرز به افزون بر 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اهمیت اجرای راه گوهرکوه به بزمان، راه مرزی روتک، راه ایرندگان به سرخگزی و مهرستان را با هدف رونق بخشیدن به تولید و اشتغال و تعاملات فرهنگی و اجتماعی و رشد اقتصادی مورد تاکید قرار داد .

عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس اجرای پروژه گازرسانی به خاش و شروع بخشی از پروژه باند دوم راه خاش به زاهدان را از برنامه های مهم دولت عنوان کرد .

کرد ضرورت رفع مشکلات موتور پمپ ها و کنترل و پایش بازار و رفع معضلات تامین و توزیع گاز مایع، ایجاد اورژانس پشتکوه، صد تخت خواب بیمارستان خاش و غیره را مورد تاکید قرار داد .

عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش اهمیت اختصاص اعتبارات عادلانه برای اجرای برنامه های توسعه ای و تامین آب شرب سالم و بهداشتی، گازرسانی به منازل مردم، احداث بیمارستان جدید و اختصاص تخت های دیگر برای بیمارستان خاش، راه و بازارچه مرزی و ارتقای دهستان پشتکوه به بخش و نوک آباد به شهرستان، استقرار ادارات در ایرندگان، دو بانده کردن محور خاش به زاهدان و گوهرکوه، دیگ اشکن به بزمان و غیره را خواستار شد .


انتهای پیام