• سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 982-485-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

همایش بزرگداشت روز شوراها در خاش برگزار شد

با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان، امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم در مجلس، مدیران و اعضای شورای شهر و روستا همایش بزرگداشت روز شوراها در خاش برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان افزود: اهمیت دادن به توان و ظرفیت شوراها سبب ارتقای شاخص های خدماتی و توسعه ای در جامعه می شود .

وی استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی را مثبت ارزیابی و گفت: این موضوع نقش پررنگ تر شدن مشارکت نخبگان را در امورات مختلف نشان می دهد .

وی اظهار کرد: حضور و نقش بانوان در عرصه های اجتماعی و مدیریتی سبب پویایی خدمات می گردد .

زینی وند فاصله گرفتن از ادبیات قومیتی و مذهبی و اهمیت دادن به استفاده از نخبگان و نیروهای شایسته از جاهای مختلف را یادآوری کرد و افزود: گفتمان برادری و شایسته گزینی به شکوفایی ظرفیت های استان کمک می کند .

زینی وند کوچک و چابک سازی دولت و کمک به ارتقای شاخص های کارآفرینی، فقرزدایی و غلبه بر شغل های کاذب، تشکیل تعاونی ها و ایجاد شغل های پایدار با بهره گرفتن از توان نخبگان و شوراها را گامی مهم برای توسعه استان عنوان کرد .

وی بکارگیری از مدیران و معاونان زن را از اولویت های کاری دولت برشمرد .

فاضلی مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری سیستان و بلوچستان هم بیان کرد: در نظام اسلامی و دولت زمینه برای نقش آفرینی موثر بانوان در حوزه های مختلف فراهم بوده که در این استان شاهد ارتقای شاخص های خدمات به این قشر هستیم .

وی افزود: اعطای 1800 مورد تسهیلات اشتغالزایی به بانوان و توجه به نیازهای فرهنگی و آموزشی بانوان و کمک به ارتقای شاخص های باسوادی مورد توجه دولت بوده که از ظرفیت شوراها و دهیاران و بخشداران و خانواده ها در جهت تحقق یافتن این موضوع بهره می گیریم .

فاضلی توانمندسازی و کمک به اشتغال بانوان خاش و نوک آباد، ایرندگان، پشتکوه، سنگان و غیره با ایجاد صندوق های خرد را اولویت های مهم حوزه بانوان و خانواده استانداری برشمرد و تاکید کرد: 45 برنامه شاخص فرهنگی و آموزشی و اشتغالزایی را در استان اجرا کرده ایم و در مبحث معرفی روستای پاک و در نظر گرفتن غرفه های عرضه صنایع دستی در نمایشگاههای برجسته استانی و کشوری و حمایت ویژه دولت و بهزیستی، کمیته، فنی و حرفه ای و غیره مورد توجه است .

حمیدالدین یوسفی فرماندار خاش گفت : 1214فرد شورایی زن و مرد در 404 شورای شهری، بخش و روستایی خاش فعالیت دارند که 108 عضو شورا را بانوان تشکیل می دهند .

علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی هم بیان کرد: این منطقه به برکت حضور افرادی نخبه و توانمند به رشد و بالندگی و توسعه و عمران و آبادانی دست پیدا کرده و نگاه ویژه و حمایتی دولت نیز سبب ارتقای شاخص های خدمات در این شهرستان شده است .

امامان جمعه شیعه و سنی و رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش هم از دیدگاه قرآن کریم و تعالیم اسلامی به بیان اهمیت تشکیل شورا و مشورت کردن در امورات مختلف، بهاء دادن به سلیقه ها و افکار مردم و توجه به ظرفیت شوراها به عنوان مرکز علم و دانایی در مباحث اداری پرداختند .

ناهید تیره عیدوزهی مشاور امور بانوان و خانواده فرماندار خاش هم در حوزه عملکردی خود گزارشی از اقدامات انجام شده و وجود مشکلات در حوزه های مختلف ضرورت توجه به مباحث اشتغالزایی، نیازهای فرهنگی، تفریحی و ورزش و آموزش بانوان را مورد تاکید قرار داد .

در ادامه از شوراهای نمونه و بانوان نخبه خاش تجلیل شد .


انتهای پیام