خط داغ

 • ارایه 7000 خدمت مسکن به مددجویان سیستان و بلوچستان

  مدیر دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده هفت هزار خدمت در حوزه مسکن شامل ساخت، تعمیر، بازسازی و تکمیل مسکن تا پایان سال‌جاری به مددجویان ارایه می‌شود .

 • بندر چابهار نقطه عطف بنادر منطقه

  معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: افراد زیادی در کشور به بندر چابهار و توسعه آن امید دارند، چرا که توسعه آن در راستای توسعه سواحل مکران است که مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری نسبت به تحقق آن تاکید خاصی دارند و از طرفی می تواند مقدمه ای برای رشد و توسعه منطقه و نقطه عطفی در منطقه باشد .

 • ناگفته‌های مدیرکل محیط زیست استان در خصوص "شیله درد دل"

  معمای تخریب دایک شیله درد دل که مدتی پیش تیتر یک برخی رسانه ها شده بود و محیط زیست متهم این تخریب ها بود، حل شد .

 • هدف گذاری برای تولید سالانه بیش از 4 هزار تن میگو در کنارک

  رئیس سازمان شیلات ایران در مراسم کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح ۷۳۰هکتاری پرورش میگو در روستای گوردیم شهرستان کنارک گفت: مجتمع پرورش میگو مکران در زمینی به مساحت ۷۵۰ هکتار و با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومان توسط گروه سرمایه گذاری پتروشیمی باختر در قالب شرکت کشت و صنعت مکران اجرا می‌شود .

 • معاون استاندار:

  یکی از مهمترین مولفه های ارزیابی مدیران جذب اعتبارات ابلاغی است

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان چگونگی جذب اعتبارات ابلاغی است و بدین منظور وزارت کشور موضوع نظارت برنحوه جذب این اعتبارات را مشخصا بر عهده حوزه عمرانی استانداری ها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گذاشته است .

 • اعلام قطعی آب در برخی نقاط زاهدان

  روابط عمومی اداره آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اعلام قطعی آب در برخی نقاط زاهدان اطلاعیه ای صادر کرد.

 • بهره‌گیری از ظرفبت‌های علمی مراکز دانش‌بنیان در حوزه محرومیت زدایی

  مدیر برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه‌های این نهاد در راستای خدمات رسانی به نیازمندان، بهره‌گیری از ایده‌های نو، مجموعه ‎ های دانش‌بنیان و یافته‌های علمی در پیشبرد ماموریت‌های محوله است .

 • معاون وزیر بیان کرد؛

  برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در سواحل چابهار

  معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشت میوه های گرمسیری و گلخانه در نوار ساحلی سیستان و بلوچستان از برنامه های اصلی وزارت جهادکشاورزی است و برای این اقدام تمامی زمینه‌ها را فراهم و حمایت می‌کنیم.

 • اصلاحیات طرح تفصیلی شهر خاش مورد بررسی قرار گرفت

  با حضور مشاوران طرح تفصیلی، اعضای شورا و شهردار خاش مهمترین اصلاحیات این طرح مورد بررسی قرار گرفت .

 • صلح و سازش بین دو طائفه ایرندگانی خاش برقرار شد

  با حضور حسین قاسمی مدیر قبائل و طوایف نهاد نمایندگی ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، شماری از علما، بزرگان و معتمدان و مسئولان محلی خاش صلح و سازش بین دو طائفه علوکزهی و عباسی از ایرندگان خاش برقرار شد .

 • مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

  نباید صنعت تولید شناور از استان خارج شود

  مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: تمامی دستگاه های مرتبط می بایست از صنعت ساخت و تولید داخلی شناور که موجب اشتغال زایی و توزیع متوازن جمعیت در سواحل استان می شود حمایت کنند .

 • هجوم تمساح‌های سرگردان به شهر پیشین

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز از مشاهده چند سر تمساح در آبنمای لکسر شهر پیشین خبرداد .

 • رشد 194 درصدی صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان و دبیر کار گروه توسعه صادرات غیر نفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان گفت: طی دو ماهه ابتدای سالجاری میزان صادرات کالا از بازارچه های مرزی استان به ارزش 162 میلیون و 152 هزار و 698 دلار رسیده است که این میزان صادرات از بازارچه های مرزی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 194 درصد رشد داشته است .

 • 800 بیمار دیالیزی در سیستان و بلوچستان منتظر پیوند کلیه

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: در حال حاضر بیش از 800 بیمار دیالیزی در استان سیستان و بلوچستان زندگی می کنند که می توانند با دریافت کلیه یک زندگی نسبتا عادی را از سر بگیرند .

 • ارائه آموزش‌های مهارتی در پادگان‌های سیستان و بلوچستان

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان از ارائه از 76 هزار نفرساعت آموزشهای مهارتی در پادگان های استان از ابتدای سال 98 تا کنون خبر داد .

 • کشف بیش از 2 تن مواد افیونی سیستان و بلوچستان

  فرمانده انتظامي سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان "سراوان" و کشف 2 تن و 518 کیلو گرم انواع مواد افیونی خبر داد .

 • میانگین بیابان درسیستان و بلوچستان 9 برابر میانگین جهانی

  معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین مساحت بیابان استان در شهرستان ایرانشهر است اما حادترین شرایط در حوزه سیستان با 3 کانون بحرانی و وجود ریزگردهاست .