• سه شنبه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 957-788-5
  • خبرنگار : 120
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تبدیل بندر رمین چابهار به قطب موج سواری ایران

دبیر کمیته موج سواری سیستان و بلوچستان از تبدیل بندر رمین در نزدیکی چابهار به قطب موج سواری در ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد رضا نایب به عضویت ایران به عنوان صدمین عضو فدراسیون موج سواری جهان در سال جاری اشاره کرد و گفت: عضویت در این فدراسیون امیدواری ها را برای توسعه هر چه بیشتر ورزش موج سواری در چابهار افزایش داد.

رئیس کمیته غواصی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خلیج چابهار مکان مناسب در کشور برای انجام ورزش مفرح موج سواری است، گفت: با تشکیل انجمن موج سواری کشور و تشکیل کمیته استانی موج سواری، برنامه ریزیها برای پرورش موج سواران حرفه ای آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه موج سواری به عنوان یکی از مهمترین ورزش های دریایی محسوب می شود که سعی داریم این ورزش را در کشورمان رواج دهیم، گفت: در همین راستا طی چند سال اخیر مسابقات موج سواری را در چابهار برگزار کرده ایم.

نایب پور عنوان کرد: امسال نیز با همکاری هیئت نجات غریق استان سیستان و بلوچستان، تربیت بدنی چابهار و سازمان منطقه آزاد چابهار موفق به برگزاری مسابقه موج سواری با حضور 60 نفر شدیم.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه به مدت شش روز برگزار شد، گفت: برگزاری چنین برنامه هایی، امیدها را برای توسعه ورزش موج سواری در کشور افزایش می دهد.

نایب پور با بیان اینکه معمولاً هر ساله بیش از 50 درصد از شرکت کنندگان در این کلاس های آموزشی از تهران به چابهار سفر می کنند، بیان کرد: مسابقه موج سواری چابهار چهارمین سال پیاپی است که برگزار شد.

دبیر کمیته موج سواری استان سیستان و بلوچستان اذعان داشت: با توجه به اینکه بندر رمین دارای موج های مناسبی برای آموزش موج سواران مبتدی است، لذا قرار است کلاس های آموزشی در بندر رمین برگزار کنیم.

به گفته وی، بندر رمین، بندری صیادی است که در دهانه موج شکن آن امکان خیلی خوبی برای موج سواری وجود دارد.

وی تاکیدکرد: امیدوایم در آینده نزدیک تیم ملی ورزش موج سواری از شهرستان چابهار معرفی شوند تا بتوانند در مجامع بین المللی برای کشورمان مدال کسب کنند.

رئیس کمیته غواصی استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: با عضویت ایران در فدراسیون موج سواری جهان و نیز تشکیل کمیته های داخلی این ورزش، شاهد آموزش های کلاسیک تر و حرفه ای تری در خصوص توسعه این ورزش خواهیم بود.

این فعال بخش خصوصی در امر گردشگری دریایی تاکید کرد: همچنین عضویت در فدارسیون موج سواری جهان باعث خواهد شد تا با ازبین رفتن خلاء های قانونی که در گذشته در خصوص این ورزش وجود داشت، بیمه ورزشی برای موج سواران و مربیان تشکیل شود.

نایب پور با بیان اینکه اقبال علاقه مندان به موج سواری بسیار زیاد است، اظهار داشت: موج سواری ورزش گرانی نیست و علاقه مندان می توانند از صبح تا عصر با پرداخت مبلغ 100 هزار تومان به انجام این ورزش مفرح در خلیج چابهار بپردازند.

به گفته وی، زمان مناسب برای انجام ورزش موج سواری از اوایل مرداد ماه تا اواخر شهریور ماه در خلیج چابهار است، چرا که در این زمان بهترین موج ها برای موج سواری ایجاد می شود.

دبیر کمیته موج سواری استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه موج سواری بر رونق گردشگری منطقه بسیار تاثیر گذار است ، گفت: این آمادگی وجود دارد که علاقه مندان به موج سواری در قالب تورهای 50 الی 60 نفره به چابهار سفر کنند.

وی یادآور شد: از آنجا که معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، رئیس کمیته موج سواری استان نیز هستند، لذا توجه ویژه ای از سوی این اداره کل در راستای توسعه موج سواری و گردشگری در کنار هم وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: