• دوشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 959-5984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سیستان و بلوچستان، استان پایلوت در ارائه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

معاون سیاسی و اجتماعی و سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، پایلوت قرار گرفتن استان را در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با توجه به 51 درصد جمعیت روستایی استان جزو الزامات بیان کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اصغر جمشید نژاد  گفت: در بحث پایلوت، ویژگیهای استان به تناسب نوع نیازها و سطح خدمات شناسایی و مشخص شود.

وی با اشاره به افزایش سطح توانمندی روستاییان اظهار داشت: زنجیره ای از خدمات از جمله ایجاد اشتغال و بالا بردن سطح دسترسی به امکانات جهت ماندگاری روستاییان ضروری هست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار ادامه داد: اقدامات انجام شده توسط دستگاههای متولی امور روستاها پاسخگوی نوع نیازها در مقایسه با نوع خدمات محیط شهری نیست.

جمشیدنژاد خاطرنشان ساخت: در بحث اشتغال روستاییان اقدامات خوبی همچون ایجاد تعاونی روستایی، فروش سوخت توسط مرزنشینان ساکن در شعاع 20 کیلومتری با مرز و مبادله کالا از طریق معبرها و بازارچه های انجام شده است.

وی با اشاره به 65 هزار زن سرپرست خانوار و بالغ بر 40 هزار نفر یتیم در استان خواستار همکاری بین بخشی صندوق بیمه اجتماعی و دستگاههای متولی در این رابطه شد.

معاون استاندار مهمترین مسئله در هر فعالیت اجتماعی را جلب اعتماد مردم دانست و افزود: همه ابزارهای اطلاع رسانی و گروههای مرجع برای تشویق روستاییان و عشایر جهت استفاده از مزایای بیمه اجتماعی بکار گرفته شوند.

وی اضافه کرد: شوراهای روستا و دهیاران اولین حلقه رسیدگی به مشکلات و نزدیکترین گروه به روستاییان، ابزاری مناسب برای مشارکت مردم در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: