• یکشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9510-688-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مریخ نوردی در چابهار

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان از برگزاری همایش ملی " ساحل پیمایی و مریخ نوردی " در روزهای 28 تا 30 بهمن سال جاری خبر داد و گفت: هدف اصلی این همایش در حقیقت معرفی جاذبه های طبیعی شهر چابهار برای جذب توریست به این شهر است.

علیرضا کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این همایش می تواند در بلندمدت تبدیل به یک همایش بین المللی و در نتیجه جذب گردشگر خارجی شود، اظهار کرد: تلاش بر این است تا با برگزاری این گونه همایش‌ها ضمن معرفی جاذبه‌های گردشگردی شهر چابهارو مردمان مهمان نواز منطقه، تبلیغات منفی راجع به استان سیستان و بلوچستان درباره مواد مخدر و....رفع شود .

وی جذب سرمایه گذاران از اقصی نقاط کشور برای سرمایه گذاری در این منطقه، تبادیل فرهنگی میان مردم از مناطق مختلف کشور را از اهداف دیگر همایش ساحل پیمایی و مریخ نوردی برشمرد و افزود: انتظار داریم شهر های مرزی نیز به عنوان بخشی از ایران دیده شوند. مردم ما مرزداران غیوری هستند که در نوک پیکان مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته اند.

کلانتری در ادامه از برگزاری هشت کارگاه توانمند سازی برای سازمان های مردم نهاد استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال خبر داد و گفت: شهریورماه سال جاری چندین دوره توانمند سازی را برای سمن ها با موضوعاتی چون قوانین و مقررات حاکم بر موسسات و شاخص های ساماندهی امور جوانان برگزار کردیم و هشت کارگاه نیز تا پایان سال قطع به یقین بر گزار خواهیم کرد.

سازمان های مردم نهاد، زمینه ساز موضوعات کارآفرینی

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کارآفرینی در موسسات مردم نهاد مساله دشواری است،اظهارکرد:طبق تفاهم نامه ای که سال گذشته با صندوق کارآفرینی منعقد کردیم، قرار شد سمن های استان طرح های کوچک و زودبازده را آماده کنند و صندوق کار آفرینی نیز حمایت های مالی لازم را از آنها جهت پیشبرد طرح هایشان انجام دهد؛ اما این طرح تا کنون اجرا نشده است.

به گفته وی سمن ها نمی توانند به طور مستقل کارآفرین باشند اما می توانند زمینه ساز موضوعات کارآفرینی شوند.

سمن ها رابطی بین دولت و ملت

کلانتری در خصوص جایگاه سمن ها تصریح کرد : سمن ها از یک طرف رابط بین دولت و ملت هستند و از طرف دیگر نیز کارهای نظارتی انجام می دهند.

وی در ادامه به ذکر مثالی پرداخت و گفت: پروژه گاز رسانی منطقه ایرانشهر به کل استان سیستان و بلوچستان، یکی از پروژه های بزرگ استانی است. شرکتی که در این بخش مشغول فعالیت است در بخش تامین نیروهای انسانی کمتر از نیروهای بومی استفاده کرده بود ،به همین سبب پروژه چندهزار میلیاردی آورده برای جوانان استان نداشت.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: با پیگیری چند موسسه از جمله جهاد دانشگاهی اتفاقات خوبی در این زمینه افتاد . جهاد دانشگاهی متولی آموزش جوانان استان شده است تا این افراد در حوزه گاز رسانی به عنوان استاد کاردر آن شرکت شروع به کار کنند.همچنین آن شرکت نیز موظف شد تا از نیروهای بومی جهت تامین نیروهای انسانی خود استفاده کند.

پارک علم و فناوری سیستان در راستای جذب ایده های موفق

کلانتری با اشاره به پارک علم و فناروی استان گفت: یکی از پارک های علم و فناوری پرتوان ، پرتلاش و پرکار کشور، پارک علم و فناوری استان است که دائما در حال برگزاری استارت آپ می باشد.

وی ادامه داد: کسانی که با ایده های خوب به پارک علم و فناوری استان مراجعه کنند تحت پوشش این پارک قرار گرفته و از وام های بلاعوض ، فضای مورد نیاز کاری ،کارگاه های رایگان و در واقع از یک حمایت کلی بهره مند خواهند شد که با ادامه این روند قطع به یقین خیلی از جوانان پراستعداد استانی از استان خارج نخواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: