• یکشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار در گفت وگو با ابسنا؛

در آینده نزدیک شاهد به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌های بزرگ و ملی در استان هستیم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم استان در آینده نزدیک شاهد به بهره برداری رسیدن پروژه های بزرگ و ملی هستند.

علی اوسط هاشمی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: 5 تا 6 پروژه مهم در استان از جمله گازرسانی به مرکز استان ، باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان بعنوان دومین باند در کشور با آسفالت پلیمری ، 10هزار هکتار آبیاری با لوله در دشت سیستان ، فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار ، کارخانه مس چهل کوره ، 6 تا 7 پست برق 63 ،20، 230 کیلو ولت برق ، پایانه مسافربری چابهار ، هواپیمایی تفتان ایر ، خط کشتیرانی مسافربری چابهار – عمان تنها بخشی از مهم ترین پروژه های قابل افتتاح استان هستند که در آینده نزدیک افتتاح خواهند شد.

وی ادامه داد: 85 هزار متر مربع زیربنا در دانشگاه زابل برای ساخت فضاهای عمرانی اختصاص یافته ، همچنین در بدو ورودم به استان اسکلت بیمارستان میرجاوه را تحویل گرفتم که در دهه فجر به بهره برداری مردم می رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخ به برنامه های دولت برای توسعه چابهار و سواحل مکران با اعتقاد به اینکه سواحل مکران می تواند الگوی ارزشمند ساحلی در کشور مطرح و موجبات بازنگری در سواحل کشور شود ،گفت: به دنبال تصویب طرح جامع سواحل مکران هستیم که بتواند نقش ویژه ای در سطح ملی، تحول در استان و منطقه رقم بزند که این ظرفیت در سواحل مکران وجود دارد ضمن اینکه بندر چابهار پل ارتباطی کشورهای حاشیه اقیانوس هند با آسیای میانه و شرق به غرب و اروپا است که باید این فرصت را احیا کنیم.

هاشمی عنوان کرد: بخاطر توجه شرکای داخلی و خارجی اراده ملی بر این واقع شده که فاز نخست بندر شهید بهشتی با ارتقای ظرفیت از 2.5 میلیون تن به 8.5 میلیون تن تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی یکی از دستاوردهای برجام در بخش گردشگری به راه اندازی خط کشتیرانی مسافربری ایران - عمان اشاره داشت که سبب کوتاهی زمان مسافرت به 3 ساعت و نیم شده و قصد داریم گردشگران اروپایی که به مسقط می آیند مقصد بعدی آنان بندر چابهار انتخاب شود تا نگاه های تنگ و تاریک نسبت به استان تغییر پیدا کند.

هاشمی با اشاره به میل سرمایه گذاران داخلی به سرمایه گذاری در استان گفت: یک نمونه اعلام کنید که در گذشته بخش خصوصی بیمارستان 100 تختخوابی در استان ساخته باشد و یا سرمایه گذاری 400 تا 500 میلیارد تومانی برای ساخت پروژه فرهنگی و اجتماعی مانند لادیز سرمایه گذاری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: