• یکشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-6084-5
  • خبرنگار : 110
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر صنعت:

چابهار قطب سوم پتروشیمی کشور خواهد شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: چابهار به عنوان قطب سوم پتروشیمی کشور معرفی می شوذ که مزایای آن بیشتر از عسلویه خواهد بود.

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان، ابویی صبح امروز در نشتی مشترک با نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان اظهار کرد: دستور رهبر برای توسعه سواحل مکران جدی است که به لحاظ مطالعات اقتصادی و علمی دروازه توسعه کشور از منطقه این سواحل است.

وی با اشاره بر اینکه آینده توسعه کشور نیاز به آب دارد عنوان کرد: ایران کشور کم آبی است و برای پیشرفت و توسعه کشور در زمینه های صنعتی نیاز به آب است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالیانه  100میلیارد متر مکعب در سال مصرف آی کشور است که تنها 2درصد آن در بخش صنعت استفاده می شود.

ابویی خاطرنشان کرد: توسعه فراساحلی باید از ساحل نشات بگیرد که متاسفانه از بهره برداری سواحل در حال حاضر کمتر توجه شده است.

وی با اشاره براینکه سیستان وبلوچستان آینده درخشانی دارد تصریح کرد: از توان مردم بومی و دانشگاه ها باید در بحث پیشرفت این پروژه ها استفاده کرد.

ابویی افزود: از چابهار تا خراسان جنوبی به عرض 20 کیلومتر اکتشافات معدنی انجام شده که خوشبختانه برای استان دستاوردهای زیادی به همراه داشته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: پروژه 50هزار تن لاستیک نیز در سیستان وبلوچستان به صورت جدی در حال پیگیری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: