• یکشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-6184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:

سواحل مکران باید دروازه اقتصاد کشور قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: طرح جامع توسعه سواحل مکران باید پیش روی رئیس جمهور باشد که متاسفانه نیست.

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی امروز صبح در نشستی با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: برای سواحل مکران باید تعریفی جز تعریف هایی که دیگران انجام داده اند انجام شود چرا که عدم این کار برای استان یک عیب بزرگ به شمار می آید.

وی با بیان اینکه سواحل مکران سواحلی بی نظیر و بی بدیل است تصریح کرد: این سواحل کشف نشده باید دروازه اقتصاد کشور قرار گیرد.

وی افزود: سواحل خزر تا حد زیادی اشباع اما ضایع شده که باید این ضایع شدگی برای استان ما تجربه شود که ما برای توسعه سواحل خود اشباهات گذشته را انجام ندهیم.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه بانک صنعت و معدن در استان سیستان وبلوچستان یک بانک نیمه مرده است و به درد تحول نمی خورد خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه 4-5 واحد صنعتی کلان مربوط به جریان پتروشیمی در استان داریم باید بانک صنعت و معدن استان یک تحول بنیادی پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان عنوان کرد: در دانشگاه مصوب شده نیازمندی‌های آینده صنعت استان به دست آید که بتوان بر اساس آن گرایش های دانشگاهی را تعریف کرد.

وی بیان کرد: صنعت توریسم در دنیا بالاتر از صنعت تولید معجزه آفریده است و با توجه به اینکه در حال حاضر اینکه در نیمه چهارم انقلاب قرار داریم بر مبنای نیاز صنعت توریست در استان باید نیروهای دانشجو تربیت شوند.

آیت الله سلیمانی در پایان گفت: در تربیت و جذب دانشجویان باید بومی گزینی انجام شود که در آینده با مشکل برگشت متقاضیان به شهرشان مواجه نشویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: