• یکشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-10714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگیری کلاهبردار 340 میلیاردی در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری کلاهبردار 340 میلیارد ریالی در عملیات ضربتی و غافلگیرانه پلیس خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردارحسین رحیمی افزود: در پی شکایت یکی از ادارات دولتی زاهدان مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به عنوان فروشنده مرغ و دارای دفتر فروش مرغ در قزوین قراردادی در زمینه فروش مرغ منجمد به ارزش 340 میلیارد ریال با این اداره منعقد می‌کند.

وی بیان کرد: این اداره بر اساس ضوابط سازمانی اقدام به اخذ وثیقه ملکی به تعداد 10 فقره اسناد ملک با پلاک ثبتی مشخص از طرف فروشنده مرغ می کند تا در صورت عدم انجام تعهدات از سوی نامبرده، املاک فوق به فروش برسد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه اداره مورد نظر پس از انجام مراحل قرارداد در ازای تحویل مرغ به فروشنده یک فقره چک اخذ می کند، تصریح کرد: پس از تحویل مورد معامله، اداره دولتی برای وصول چک به بانک مراجعه می کند  و به دلیل عدم موجودی چک موردنظر برگشت می‌خورد.

رحیمی بیان کرد: درپی استعلام  بعمل امده  توسط کارشناسان  مشخص شد  معرفی نامه نامبرده  به عوان کارشناس، و تمامی اسناد و مدارکی که به عنوان وثیقه در نزد اداره دولتی قرار داده بود جعلی می باشد.

سردار حسین رحیمی افزود: پس از وصول شکایت، دستگیری متهم در دستور کار کارگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از انجام تحقیقات جامع از شاکی و اقدامات اطلاعاتی، متهم در زاهدان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه  دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم پس از رو به رو شدن با ادله و مستندات کافی  به بزه ارتکابی اعتراف و اعلام کرد اسناد و مدارک را از فردی که ادعا کرده شهردار اخراجی یکی از شهرستان ها و ساکن زاهدان است اخذ و تمامی اقلام خریداری شده در انباری در اختیار وی بوده و مرغ ها را به تبریز و عراق فرستاده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در پایان خاطر نشان کرد: متهم پس از انجام تحقیقات  و تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مرجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: