• دوشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-11214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار خبر داد:

اختصاص 25 میلیارد تومان برای جمع آوری زباله در زاهدان

شهردار زاهدان گفت: سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان برای جمع آوری زباله در زاهدان اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد خاشی شهردار زاهدان شب گذشته(17 بهمن) در جلسه تبیین خدمات نظام و بررسی مشکلات مردم محله رسالت در قالب پرسش و پاسخ در مسجد توحیدی اهل سنت بیان داشت: زاهدان 90 سال قبل روستایی با جمعیت اندک بود ولی اکنون به یک کلان شهر با جمعیت بیش از 700 هزار نفر تبدیل شده است.

وی افزود: با رشد جمعیت به موازات آن توزیع  امکانات باید توسعه می یافت اما این اتفاق رخ نداد و اکنون نارضایتی اجتماعی را به دنبال داشته است.

شهردار زاهدان گفت: زاهدان با آنچنان شتابی توسعه پیدا کرد که فرصت برنامه ریزی را از مسئولین سلب کرد؛ سرانه درآمد زاهدان  در میانگین کشوری جزء سی امین است و این فاجعه به حساب می آید.

وی با بیان اینکه براساس قانون پنچم توسعه باید 70 درصد خدمات جمع آوری زباله را مردم پرداخت کنند، افزود: تنها برای نگهداشت شهر زاهدان که هیچ فعالیت عمرانی نداشته باشیم ماهانه 12 میلیارد تومان هزینه می شود؛ سال گذشته 25 میلیارد تومان برای جمع آوری زباله هزینه شده است.

شهردار زاهدان با اشاره به اینکه ظرف دو ماه گذشته یک میلیارد تومان قیر خریداری شده است، گفت: 11 راه اصلی و فرعی بلوار رسالت ظرف دو سه روز گذشته آسفالت شده و تا پایان 6 ماه سال آینده هیچ کوچه خاکی در بلوار رسالت نخواهیم داشت.

خاشی گفت: هر کسی که در شهر زندگی می کند باید هزینه های شهرنشینی را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه بر طبق دستور استاندار 30 درصد هزینه های دستگاه های اجرایی در مناطق حاشیه نشین شهر زاهدان مصرف می شود، افزود: درختکاری، بازسازی و مرمت پیاده روها بلوار رسالت انجام می شود.

شهردار زاهدان با اشاره به اینکه بلوار یادگار امام خمینی رحمت الله علیه بازسازی و بهسازی می شود، ادامه داد: فضای سبز موجود به دلیل شوری آب در حال از بین رفتن است؛ باید پساب شهر زاهدان به فضای سبز وصل شود.

خاشی گفت: برای احداث چمن مصنوعی در محله رسالت به زمین نیازمند هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: