• دوشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-6584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح 823 پروژه محرومیت‌زدایی سپاه در جنوب شرق

۸۲۳ پروژه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران با پیام سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه به صورت ویدئو کنفرانس در ۵ نقطه از جنوب شرق کشور افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار پاکپور در این مراسم اظهار داشت: اعتباری بالغ بر 44 میلیارد و 800 میلیون تومان توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه برای اجرای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: تاکنون زحمات زیادی در زمینه محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌های جنوب شرق کشور انجام شده که امروز شاهد افتتاح بخشی از آن هستیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: با توجه به اینکه رسالت سپاه، پاسداری از انقلاب اسلامی است، در این راستا باید در هر حوزه‌ای که عقب‌ماندگی وجود دارد، ورود پیدا کنیم. ما شاهدیم که عقب‌ماندگی‌های سیستان و بلوچستان که از دوران رژیم ستم‌شاهی در این منطقه ایجاد شده، آنقدر زیاد است که بخشی از آن با وجود تلا‌ش‌های فراوان انجام شده تاکنون، همچنان باقی است.

وی تصریح کرد: امروز پایه و اساس امنیت در جنوب شرق کشور فقرزدایی، محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی است و تاکنون اقدامات زیادی در این راستا انجام شده که این 823 پروژه تنها بخشی از آن است.

پاکپور بیان کرد: آب‌رسانی به روستاها، احداث جاده روستایی، مرمت خانه محرومین، ساخت خانه عالم، حفر و بازسازی چاه، احداث گلخانه، احیای قنوات، احداث و بازسازی مدرسه، تکمیل و بازسازی حوزه‌های علمیه و اجرای انواع پروژه‌های بهداشتی و درمانی از جمله این پروژه‌ها است.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه نیز در این مراسم گفت: سپاه توسط قرارگاه قدس مستقر در سیستان و بلوچستان و همه رده‌های سپاه موظف است در کنار مأموریت ذاتی خود، بحث محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری را در برنامه خود قرار دهد.

سردار سید ضیاءالدین حزنی بیان کرد: اجرای 4 هزار و 656 پروژه تاکنون در سطح این استان آغاز شده و 2 هزار و 538 پروژه به اتمام رسیده و 2 هزار و 122 پروژه در حال انجام است که تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی تصریح کرد: علاوه بر کارهای عمرانی نیروی زمینی سپاه، 10 میلیارد و 367 میلیون تومان برای کارهای غیرعمرانی نظیر کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست، توزیع جهیزیه، پوشاک و لوازم‌تحریر تجهیز کارگاه‌های اشتغال‌زایی هزینه شده است.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه ادامه داد: امیدواریم در سال آینده بتوانیم دو برابر تعهدات خود را انجام دهیم، در بحث کشاورزی نیز اقدامات خوبی انجام شده است و آبادانی 33 هزار هکتار از اراضی جنوب شرق در دستور نیروی زمینی سپاه قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: