• دوشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-6884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان بیان کرد:

کاهش 50 درصدی خاموشی در سیستان و بلوچستان

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان با اشاره به کاهش 50 درصدی خاموشی در سال95 نسبت به سال 94 در استان و نزدیکی به استاندارد خاموشی استان به کشور، گفت: در سال 95 بیش از 570 کیلومتر خط و 570 مگاوات پست برق در قسمت های مختلف استان به بهره برداری رسیده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محبعلی قزاق جاهد بیان کرد: پراکندگی جمعیت و طول خطوط برق از مهم ترین عوامل خاموشی در استان است و در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ حدود ۵۰ درصد از خاموشی های استان کاسته شده است .

مدیرعامل شرکت برق استان در ادامه خاطرنشان کرد: نیاز اصلی شرکت برق منطقه ای احداث نیروگاه در شمال استان سیستان و بلوچستان و زاهدان است و طی مذاکرات صورت گرفته موافقت سه شرکت خصوصی برای ساخت نیروگاه در این مناطق اخذ شده است.

وی اظهار کرد: 720 هزار مشترک تا انتهای سال 94 در شرکت برق منطقه ای و شرکت توزیع برق استان ثبت شده است و عمده مشترکین ،خانگی بوده و 58 درصد انرژی را استفاده می کنند .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان باتاکید بر اینکه در سال گذشته حدود 456 هزار مگاوات ساعت به پاکستان انرژی صادر شده است ، افزود: هم پاکستان و هم افغانستان نیازمند انرژی هستند و زیرساخت های شبکه شرکت برق سیستان و بلوچستان آماده بوده و برنامه هایی برای افزایش صادرات انرژی از استان در دستور کار خود قرار داده است .

وی با اشاره به انعقاد قرارداد 100 هزار مگاوات انرژی از پلان چابهار به گوادر افزود: استان سیستان و بلوچستان بخش توسعه ای هم به پاکستان و هم به افغانستان دارد .

وی افزود:طبق مصوبه مجلس در حوزه انرژی های تجدید پذیر یک سازمان مستقل به نام "سات پا" تشکیل شده است و در حوزه شرکت توانیر و شرکت برق سیستان و بلوچستان و شرکت توزیع نیروی برق فعالیت می کند . قزاق جاهد تصریح کرد: عمده ارتباطات شرکت برق منطقه ای در بخش اتصال شبکه بوده و با انرژی های تجدید پذیر مرتبط است.

قزاق جاهد اذعان داشت:طول خطوط انتقال استان حدود 8 درصد طول خطوط کل کشور است و 4 برابر متوسط کشوری خط انتقال در استان احداث نموده ایم که هزینه بالایی را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: شرکت برق منطقه ای استان همواره دو هدف را دنبال می کند که یکی عبور از پیک تابستانه و دیگری کاهش خاموشی ها در سطح استان است.

وی خاطرنشان کرد: انرژی های تجدید پذیر شامل انرژی های خورشیدی، بادی، امواج دریا و زیست محیطی در سیستان و بلوچستان بیشترین راندمان را در کشور دارد و باید در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری صورت پذیرد.

وی افزود: در تمام نقاط استان سیستان و بلوچستان ظرفیت های مناسبی برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر بخصوص انرژی بادی و خورشیدی وجود دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: