• چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-6984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد:

جذب 184 میلیارد تومان اعتبار در قالب طرح تحول نظام سلامت در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت در استان، 184 میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر میری افزود:  جذب 524 میلیارد تومان اعتبار در قالب پروژه های عمرانی، ایجاد امکان جذب دانشجوی تخصص طب اورژانس و تخصص قلب در دانشگاه، آغاز عملیات ساخت دانشکده دندانپزشکی با 15 هزار متر مربع زیر بنا در پردیس دانشگاه، به عنوان دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در راستای تقویت زیر ساختها و ارتقاء خدمات رسانی از دیگر اقدامات دولت در بخش بهداشت و درمان در استان بوده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و دغدغه مقام معظم رهبری در کاهش آلام بیماران  گفت: کمبود دارو و تجهیزات پزشکی عاملی بود که به دلیل تحریم های ضد انسانی علیه کشورمان، باعث بروز مشکلاتی در نظام سلامت شده بود.

وی افزود: در بسیاری از مقاطع تخصص، بهترین پزشکان در دانشگاه های کشورمان آموزش دیده بودند اما بسیاری از درمان ها وابسته به تکنولوژی است.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و اختصاص اعتبارات از محل 10 درصد یارانه ها و 1 درصد ارزش افزوده،  بهداشت و درمان کشور جان دوباره گرفت و خوشبختانه هم اکنون در تمام نقاط میهن به خصوص مناطق مرزی مانند استان سیستان و بلوچستان شاهد ارتقاء ارائه خدمات به هم استانی های ارجمند هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به ضرورت توجه به استقرار متوازن خدمات در شهرهای مختلف استان اذعان کرد:  در برنامه طرح تحول به این نکته بسیار توجه شده به گونه ای که در  پروژه هایی مانند کلینیک های ویژه، مراکز غربالگری سرطان، مراکز تسهیلات زایمانی در حال ساخت در تمامی  شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، نقشه ها در سراسر کشور یکسان است اما با توجه به میزان جمعیت و شاخص های استاندارد متراژ در هر شهر ممکن است متفاوت باشد.

وی به افزایش تعداد متخصصان در بیمارستان های مختلف استان هم اشاره کرد و افزود: در بیمارستانی مانند سراوان، ابتدای اجرای طرح یک رادیولوژیست حضور داشت و مطالبه مردم حضور متخصص رادیولوژی خانم بود که خوشبختانه هم اکنون  3 متخصص رادیولوژی خانم به همراه 21 متخصص دیگر در رشته های مختلف در این بیمارستان در حال فعالیتند.

دکتر میری همچنین با بیان اینکه مرکز تصویربرداری مکران بیمارستان امام علی (ع) چابهار  تجهیز شده است گفت: بهترین دستگاه های MRI، سی تی اسکن و ماموگرافی در این مرکز در جنوب استان به کار گرفته شده و آماده ارائه خدمات به هم استانی های گرامی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: