• دوشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-7284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایرانژاد:

چابهار رتبه اول حاشیه نشینی را در کشور دار است

نماینده مردم چابهار در مجلس با اشاره به ساماندهی 270هکتار از مناطق حاشیه نشین چابهار گفت: خواستار کاهش قیمت زمین های واگذارشده به مردم محروم این منطقه هستیم.

عبدالغفور ایرانژاد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان با اشاره به این که چابهار رتبه اول حاشیه نشینی را نسبت به جمعیت آن در کشور داراست گفت:63درصد مردم این شهرستان در سکونتگاه های غیررسمی ونابه سامان زندگی می کنند.

وی افزود:زمین های حاشیه شهر چابهار که متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود اخیرا با مصوبه ای به وزارت راه وشهرسازی محول شدتا کارساماندهی آن ها تسریع یابد.

نماینده مردم چابهار درمجلس شورای اسلامی از استقرار تیمی از وزارت راه برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین در چابهار خبرداد و تصریح کرد: این زمین ها درقالب قطعه های 250متری میان ساکنان توزیع می شود.

به گفته ایرانژاد از 330هکتارسکونتگاه های غیررسمی در چابهار 270هکتار آن در طرح ساماندهی قرارگرفته وبنا به اعتراضات مردم و پیگیری های انجام شده بقیه نیز به زودی در طرح وزارت راه قرارخواهد گرفت.

نماینده مردم چابهار با اشاره به ضعیف بودن قشرهای مختلف مردم که در حاشیه شهر زندگی می کنند خاطرنشان کرد:هزینه اولیه ای که قرار است از مردم بابت واگذاری زمین گرفته شود چیزی بالغ بر500هزارتومان است که بنا به عدم توانایی مردم این منطقه درپرداخت آن ها خواستار کاهش قیمت متری زمین ها از 16به 5هزارتومان شده ایم.

وی هم چنین تاکید کرد: زمین ها به افرادی واگذار می شود که از سال90به قبل در آن ها ساکن هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: