• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-20514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار مرکزی خاش:

جشنواره‌های فرهنگی، غذاها و ورزشهای بومی محلی در نوروز پر رنگ دیده شوند

بخشدار مرکزی شهرستان خاش گفت: در جهت کیفیت بخشی به برنامه ها و جذابیت در کارهای خدمات رسانی باید برپایی جشنواره های فرهنگی و هنری و تهیه و پخت غذا ها و اجرای ورزشهای بومی و محلی، اجرای موسیقی محلی و شتر سواری و شتر دوانی در نقاط مختلف این شهرستان پررنگ دیده شوند که در بخش مرکزی این برنامه ها اجرا می شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی اهمیت مستندسازی و ابتکار عمل در معرفی ظرفیت های گردشگری منطقه را متذکر شد و افزود: خاش از هر جهت سرشار از پتانسیل و جذابیت بوده که توانمندی های آن کمتر معرفی و یا به تصویر کشیده شده اند.

بخشدار مرکزی خاش ادامه داد: نوآوری و خلاقیت در برنامه های استقبال و پذیرایی از مهمانان نوروزی سبب می شود که خاطرت زیبا و ماندگاری در ذهن گردشگران حفظ و تداعی شود.

شجاعی بیان کرد: دهیاران ما در بخش مرکزی خاش به مانند سال قبل و پرشورتر از گذشته تلاش می کنند توانمندی های روستایی را به نمایش بگذارند.

وی تهیه نقشه و نصب تابلو برای معرفی آثار گردشگری را با اهمیت توصیف کرد و افزود: باید فرهنگ معرفی آثار طبیعی و تاریخی در منطقه جا بیفتد تا همه اقشار ایرانی بتوانند جاذبه ای دیدنی خاش را ببینند.

جمشید هاشمزهی بخشدار ایرندگان خاش هم گفت: با توجه به اینکه این بخش با مرکز شهرستان فاصله ای یکصد کیلومتری دارد تلاش می کنیم از ظرفیت های مردمی و فعالان مجازی در جهت معرفی توانمندی های گردشگری و معرفی آداب و رسوم و صنایع دستی منحصر به فرد آن بهره ببریم.

وی اظهار داشت: زیبایی های ایرندگان در کمتر جایی از استان وجود دارند لذا با توجه به اهمیت کار خدمات رسانی در نوروز و معرفی توانمندی های منطقه تلاش داریم زندگی کپری و چادرنشینی مردم منطقه را به نمایش بگذاریم و در همین راستا از ظرفیت هنرمندان پرتوان ایرندگان بهره می بریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: