• پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-8084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کل دادگاه های عمومی انقلاب زاهدان مطرح کرد؛

رفع تصرف بیش از 2 هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی استان

رئیس کل دادگاه های عمومی انقلاب زاهدان با بیان اینکه یگان حفاظت از اراضی ملی از ابتدای سال جاری عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه صیانت از اراضی منابع طبیعی نیز۲۷۲۹ هکتار از اراضی استان رفع تصرف شده است.

به گزارش ایسنا_ منطقه سیستان وبلوچستان، محمدعلی حمیدیان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مجتمع شهید نوری اظهار کرد: در حوزه پیشگیری از زمین خواری و گسترش بافت های ناکار آمد شهری نیز پیشگیری از تصرف ۱۶۲ مورد، ۱۵هکتار رفع تصرف در شمال استان ۴۲۰ هکتار رفع تصرف در جنوب استان انجام شده است.

وی در رابطه با تصادفات رخ داده در سطح استان عنوان کرد: میزان تصادفات و مرگ و میر سال ۹۴ در حوزه درون شهری ۶۵ فقره، برون شهری ۴۴۰فقره و جاده های روستایی و خاکی ۹۶فقره بوده است.

حمیدیان ادامه داد: میزان مرگ و میر در حوزه تصادفات درون شهری در سال جاری ۵۶فقره، برون شهری ۴۲۴فقره‌ و جاده های روستایی و خاکی ۸۷ فقره بوده که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: رسانه ها وجدان بیدار جامعه و مهم ترین نگاه منتقد در راستای بهبود عملکرد مسئولان هستند.

رئیس کل دادگاه های عمومی انقلاب زاهدان تصریح کرد: خبرنگاران مهم ترین ارزیابان نحوه کار و اقدامات سازمان های حاکمیتی هستند.

وی در رابطه با پرونده کشف ۱۲تن کالای قاچاق در چابهار گفت: در این مورد برای ۵ کانتینر لوازم آرایشی اظهار نامه تشکیل که ۴کانتیتر که وسایل درمانی داشته به صورت قانونی ترخیص و یک کانتینر باقی مانده به علت انقضای مهلت ترخیص بلاتکلیف بوده است.

وی استان سیستان وبلوچستان را نسبت به دیگر استانهای کشور استانی امن دانست و افزود: آنچه در این استان باعث این شده دیگران سیستان وبلوچستان را نا امن  بشناسند تنها احساس نا امنی در این منطقه است.

رئیس کل دادگاه های عمومی انقلاب زاهدان اتهامات اولیه کشور را به ترتیب سرقت مستوجه به تعریز، ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص عمومی، ایراد و صدمه غیر عمدی، تهدید، تخریب، کلاهبرداری، خیانت در امانت، نگه‌داری و مالکیت مواد مخدر و صدور چک بلامحل عنوان کرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همچنین در مورد مقایسه رتبه استان سیستان و بلوچستان در رده بندی 10 اتهام کشوری گفت: در سیستان وبلوچستان به ترتیب اتهامات سرقت مستوجب تعزیر ، ضرب و جرح عمدی ، ضرب و جرح غیرعمدی ، حمل مواد مخدر ، ورود و اقامت غیر مجاز اتباع بیگانه ، تهدید ، توهین ، خیانت در امانت ، نگهداری و مالکیت مواد مخدر و در آخر تخریب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: