• جمعه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-22614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار در بازدید از تالاب جازموریان؛

احیای جازموریان باید به شکل جدی مورد مطالعه قرار بگیرد

 استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از تالاب هامون جازموریان در محدوده شهرستان دلگان در جمع مردم و مسئولان تاکید کرد: احیای جازموریان به عنوان سرمایه ملی کشور باید به شکل جدی مورد مطالعه قرار بگیرد. 

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان علی اوسط هاشمی گفت: طرح مدیریت یکپارچه تالاب هامون جازموریان با هدف احیای آن با مشارکت 2 اداره کل محیط زیست استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان در حال تدوین است.

وی با اشاره به ورود 15 میلیون متر مکعب سیلاب و بارندگی های اخیر به این تالاب پس از قریب 2 دهه خشکسالی اظهار داشت: باید با اراده جدی صیانت و حفاظت از طبیعت تالاب جازموریان به شکل جدی مورد توجه قرار بگیرد زیرا در تلطیف و پاکی هوا نقش موثری دارد.

استاندار تصریح کرد: به همان میزان که تالاب بین المللی هامون در سیستان برای منطقه ارزش اقتصادی و زیست محیطی دارد؛ تالاب جازموریان در جنوب استان نیز به عنوان سرمایه مشترک بین 2 استان نیاز به هم افزایی و بهره جویی از نگاه بلند خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور دارد.

هاشمی خاطرنشان ساخت: باید با همگرایی و هم افزایی با احیای بخشی از تالاب هامون جازموریان از این فرصت در جهت اقتصاد مردمی برخوردار شویم.

وی با اشاره به تصمیمات اولیه طی 2 هفته اخیر در خصوص تدارک طرح جامع جازموریان مشابه طرح مدیریت یکپارچه تالاب هامون و طوفانهای شن در جهت احیا و مدیریت آن تاکید کرد.

وی در بخش دیگر سخنان به ظرفیت شتر و حنای دلگان اشاره و افزود: جشن حنابندان به عنوان یک میراث ملی باید ثبت ملی شود و جشن ملی حنابندان را به محوریت دلگان به عنوان تولید کننده برگزار نمایید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: