• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-4314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد:

اضافه شدن 50 درصدی به ظرفیت تخت های بیمارستانهای سیستان و بلوچستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پس از گذشت سه سال از اجرای طرح تحول سلامت، 50 درصد به ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی اضافه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه سیستان وبلوچستان، محمود رضا میری، امروز در نشست خبری با موضوع تشریح دستاوردها و فعالیت‌های نظام سلامت استان در تعطیلات نوروزی 96، گفت: در ایام تعطیلات نوروزی نه تنها فعالیت مراکز درمانی کم نشد، بلکه بیشتر هم شد و حتی متخصصان ما به صورت شبانه روزی به مردم استان خدمت رسانی کردند.

وی افزود: کلینیک دندانپزشکی در محل دانشکده دندانپزشکی زاهدان هم در طول ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه روزی خدمت رسانی کرد و در این مدت حدود 570 مورد اقدامات درمانی عمومی و تخصصی در کلینیک انجام گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به طرح تحول سلامت در استان، بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت تدبیری عظیم بود که از طرف وزارت بهداشت با هدف اجرای عدالت درمانی اجرا شد و این طرح در استان ما نسبت به سایر استان‌ها اثرات بسیار مشخص‌تری داشته است.

وی اظهار کرد: مهمترین اهداف طرح تحول سلامت، حمایت مالی از بیماران، عدالت در ارائه خدمات به مردم و ارتقای کیفیت خدمات با تأمین زیرساخت‌های لازم است و نور امید را در دل محرومان زنده کرده است.

وی بیان کرد: در زمینه پژوهش و تحقیقات نیز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رشد چشمگیری داشته است، بطوری که امروز جزو 12 دانشگاه برتر کشور محسوب می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیان آمار مأموریت‌های انجام شده در سال 95، گفت: 2495 مأموریت شهری، 2241 مأموریت جاده‌ای و 532 مأموریت بین مراکز درمانی در سطح استان انجام گرفته است.

وی افزود: در خصوص بیماری مالاریا نیز که در استان سیستان و بلوچستان شیوع زیادی داشته است، این بیماری از ۵۰ هزار مورد جدید در سال‌های دهه هفتاد خوشبختانه به حدود ۴۰ مورد در سال رسیده است و به مرحله حذف نزدیک می‌شویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: