• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

کاهش موارد ابتلاء به مالاریا در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از کاهش موارد ابتلاء به مالاریا در استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر محمودرضا میری در جمع خبرنگاران افزود: در استانی که در دهه هفتاد بیش از 50 هزار مورد ابتلاء به مالاریا گزارش شده بود امسال تنها 161 مورد مبتلا شده اند که 142 مورد از آنها افرادی بودند که در خارج از مرزهای کشورمان مبتلا شده اند.

 وی ادامه داد: در دو سال گذشته رشته های تخصصی  قلب و عروق و طب اورژانس به مجموعه رشته های این دانشگاه افزوده و دانشجوی دستیاری در این رشته ها جذب شد.

میری همچنین از برنامه ریزی در خصوص افزوده شدن سالیانه یک رشته تخصصی به مجموعه رشته های تخصصی این دانشگاه خبر داد.

وی ادامه داد: با افزایش رشته های تخصصی گام مهمی در راستای افزایش دسترسی به متخصصان و ماندگاری آنان در استان برداشته می شود.

میری تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت اعتبار قابل توجهی برای ارتقاء زیر ساخت ها و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان ها اختصاص یافت که همزمان با افزایش زیرساخت ها، با تربیت نیروی تخصصی ماهر، برای ارتقاء خدمات قابل ارائه تلاش می کنیم.

وی گفت: با اجرای این طرح همچنین 858 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه شد که این امر بخاطر رفع مشکل کمبود تخت های بیمارستانی و افزایش ظرفیت ارائه خدمات بسیار جای خوشحالی است.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان دومین استان کشور از نظر تعداد زیاد جمعیت حاشیه نشین است اذعان داشت: ما خدمات سلامت را به حاشیه شهر ها گسترش دادیم و به درب منازل بردیم و خوشبختانه مجموعه اقدامات انجام شده در این راستا بسیار اثر بخش بوده است.

وی همچنین گفت: در خصوص سرخک و سرخچه نیز به مرحله حذف نزدیک شدیم و موارد معدود مبتلا، وارده از سایر کشورها بوده است.

دکتر میری در بخش دیگری از سخنانش به ارتقاء تولید علم در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه این دانشگاه به همت والای اعضای پر تلاش هیئت علمی، سال گذشته موفق شد جزو 12 دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور از نظر تولید علم قرار بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: