• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد:

داروخانه‌های استان پاک‌ترین داروخانه‌ها به لحاظ عدم عرضه فراورده‌های دارویی غیرمجاز

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دو عامل غذا و دارو نقش مهمی در تامین سلامت انسان ها دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر مبارکی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه  مهمترین مساله در بحث غذا و دارو ارتقاء سواد تغذیه ای و دارویی مردم است ادامه داد: همه دستگاه ها و سازمان ها باید در حوزه تامین سلامت مردم همکاری کنند و در این بین نقش اصحاب رسانه را نباید نادیده گرفت.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در حوزه غذا و دارو در دولت تدبیر و امید جلوگیری از مراجعه مردم به عرضه کنندگان داروی قاچاق ازطریق تعریف بسته ی حمایتی دارو و تجهیزات در بیمارستان ها بود که بر اساس آن تمامی نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی بیمار در داخل بیمارستان تامین شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی های انجام شده، سال گذشته از 800 میلیون مراجعه مردم به بخش های مختلف حوزه بهداشت و درمان، 400 میلیون مراجعه به داروخانه ها بوده است افزود: در کشور سالیانه به طور متوسط 4 بازدید نظارتی از داروخانه ها انجام می شود و این رقم در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 10 و نیم مرتبه است.

وی تاکید کرد: به جرات می توان گفت داروخانه های این استان پاک ترین داروخانه ها به لحاظ عدم عرضه فراورده های دارویی غیرمجاز است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت همراهی اصحاب رسانه در ارتقاء دانش سلامت مردم گفت: یکی از رسالت های مهم ما آموزش به آحاد جامعه است که این امر با همراهی اصحاب رسانه میسر می شود.

وی در خصوص سالنامه غذا و دارو نیز گفت: این سالنامه گامی در راستای آگاهی دهی به افراد تاثیر گذار و دارای ابزار رسانه ای است تا با بهره گیری از آن، گام موثر تری برای آگاه سازی جامعه انجام شود.

گفتنی است: راهنمای تغذیه ای محصولات غذایی، معرفی نشان های ضروری مواد غذایی و داروئی و ارائه اطلاعات تغذیه ای ضروری از جمله مواردی است که در این سالنامه درج شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: