• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-4614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جایگاه دوم سیستان و بلوچستان در حوزه تولید گیاهان دارویی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تشریح دستاوردهای این دانشگاه و عملکرد ستاد نوروزی با بیان این مطلب گفت: استان سیستان و بلوچستان در حوزه تولید گیاهان دارویی جایگاه دوم کشور را دارد و راه اندازی کارخانه تولید داروی گیاهی، می تواند ضمن اشتغالزایی، در زمینه صادرات دارو به کشورهای همسایه و بهره وری مناسب قابلیت های استان تاثیر گذار باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمود رضا میری در شورای بهداشت استان با اشاره به قابلیت راه اندازی خط تولید داروهای مسکن در استان اذعان داشت: در صورت اعلام آمادگی بخش خصوصی، این دانشگاه در زمینه اخذ مجوزها از وزارت بهداشت و فعالیت های تخصصی اقدام خواهد کرد.

وی به مشارکت بخش خصوصی در ساخت دو بیمارستان در زاهدان نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون دو بیمارستان خصوصی 96 تختخوابی در زاهدان در حال ساخت است که 60 و 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

میری در خصوص مجموعه اقدامات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تعطیلات نوروز گفت: نظام سلامت از جمله دستگاه هایی است که تعطیلی ندارد و در تمام ایام سال در خدمت مردم است.

وی افزود: ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از 25 اسفند 95 تا 14 فروردین 96 فعال بود و نظارت بر نحوه ارائه خدمات در تمامی بیمارستانها و مراکز درمانی و نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی به صورت مستمر و منظم انجام شد.

وی ادامه داد: امسال کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی دانشگاه در زاهدان فعال بود و خدمات رادیولوژی، کشیدن دندان و بی درد کردن دندان در آن ارائه می شد.

وی گفت: در طول تعطیلات نوروز هزار و 579 نفر به این کلینیک مراجعه کردند.

دکتر فریبرز راشدی دبیر ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این جلسه گفت: 2 هزار و 843 مورد ماموریت توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی در شهرهای تحت پوشش این دانشگاه انجام شده که 2 هزار و 241 مورد مربوط به حوادث جاده ای است.

وی با اشاره به افزایش 12 درصدی حوادث جاده ای در استان ادامه داد: تعداد مجروحانی که بر اثر این حوادث به بیمارستان ها منتقل شدند نیز 14 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: در این ایام همچنین آمبولانس های هوایی دانشگاه فعال بوده است به گونه ای که 3 پرواز توسط آمبولانس هوایی زاهدان و 6 پرواز توسط آمبولانس هوایی چابهار انجام شده است.

کیانی معاون اجرایی مرکز بهداشت استان هم گفت: در تعطیلات نوروز از 5 هزار و 676 مرکز تهیه و عرضه مواد غذایی، بازرسان این مرکز در شهرهای تحت پوشش 9 هزار و 649 مورد بازدید انجام داده اند.

وی ادامه داد: 22 هزار و 888 کیلوگرم ماده غذایی فاسد و غیر قابل مصرف نیز در این مدت جمع آوری و معدوم شده است.

وی گفت: 48 تیم بهداشتی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این تعطیلات فعال بوده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: