• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس کمیسون آموزش مجلس در چابهار خبر داد:

افزایش 400میلیاردی بودجه دانشگاه‌های کشور

ر ییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش 5درصدی بودجه دانشگاه های کشور گفت: در لایحه بودجه سال جاری بیش از400میلیارد تومان به بودجه پیشنهادی دولت افزوده شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان محمدمهدی زاهدی که درجلسه متشرک باروسای دانشگاه های شهرستان چابهار سخن می گفت اظهار داشت: نگاه حاکمیت به استان سیستان وبلوچستان نگاه ویژه ای است چراکه در تحولات منطقه توجه ویژه ای به سواحل مکران شده است.

وی افزود: چابهار یکی از نقاط مهم استراتژیک دنیا است و باید دراقتصاد نقش مهمی ایفا کند.

رییس کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: اقتصاد نمی تواند به جایی برسد مگر اینکه با دانش همراه باشد.

به گفته زاهدی درقانون رفع موانع تولید مصوب شده ارتباط تنگاتنگی بین صنایع و دانشگاه ها برقرار شود و تخفیف هایی برای صنایعی که با دانشگاه ها همکاری می کنند در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به صنایع پتروشیمی و فولاد چابهار گفت: این صنایع بهتر است از دانشگاه ها برای توسعه کار خود مشاوره بگیرند و پروژه های مشترک تعریف کنند.

رییس کمیسون آموزش مجلس درپاسخ به برخی روسای دانشگاه ها مبنی بر کمبود منابع مالی خاطرنشان کرد: با تلاش نمایندگان مجلس دربودجه سال جاری به اعتبارات تمام دانشگاه های کشور حداقل 5درصد مازاد بودجه ارائه شده دولت افزوده شده است.

رییس وتعدادی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس درسفری دو روزه به چابهار از دانشگاه ها و امکانات آموزشی این شهرستان بازدید کردند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: