• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار مطرح کرد:

نصب تجهیزات امحا زباله‌های خطرناک در 18بیمارستان سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان وبلوچستان با اشاره به تصویب طرح جامع مدیریت پسماند در شهرهای استان از افزایش تجهیزبیمارستان های استان به دستگاه امحا زباله های خطرناک خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان باقر کرد درنشست دبیران کارگروه های تخصصی محیط زیست استان که با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور درچابهار برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مدیریت پسماند درسیستان وبلوچستان اظهار داشت: مدیریت پسماند استان به 9منطقه زاهدان، سیستان، چابهار، کنارک، ایرانشهر، خاش، راسک، سراوان، سوران تقسیم شده است.

وی افزود: میزان تولید پسماند درمناطق شهری و روستایی این مناطق به طور متوسط 354تن در روز است و این درحالی است که میزان تولید پسماند تنها در شهرهای استان روزانه 887 تن می باشد.

معاون امور عمرانی استاندار با اشاره به الزام بیمارستان های استان برای نصب تجهیزات امحا زباله تاکیدکرد: درحال حاضر18بیمارستان سطح استان مجهز به این دستگاه هستند و این درحالی است که درگذشته تنها 2بیمارستان مجهز بودند.

به گفته کرد اعتبارات هزینه شده برای مدیریت پسماند در کل استان طی سال های 89تا95بالغ بر107میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی سازمان های مدیریت پسماند در سطح استان گفت: علاوه بر سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان که از سال83روزانه150تن زباله را امحا و بازیافت می کند سازمان مدیریت پسماند شهرداری های چابهار و کنارک نیز به زودی راه اندازی می شود.

کرد با اشاره به تهیه و تصویب سند طرح جامع پسماند در برخی شهرها خاطرنشان کرد: چابهار با تولید روزانه127تن پسماند نیاز فوری به سازمان مدیریت پسماند دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: