• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آبفای استان بیان کرد:

بیش از 60 درصد مردم سیستان و بلوچستان از شبکه فاضلاب بهره‌مند می شوند

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای پروژه های شبکه فاضلاب در 5شهر استان گفت: با اتمام این طرح ها 67درصد مردم استان زیر پوشش شبکه فاضلاب می روند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان محسن میرادی در جلسه دبیران کمیته های تخصصی محیط زیست استان که یا حضور رییس و تعدادی از مدیران سازمان حفاظت محیط زیست در چابهار برگزار شد اظهار داشت:17درصد جمعیت استان یعنی بالغ بر834هزار نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب است.

وی افزود: شاخص مردم تحت پوشش شبکه فاضلاب در کشور 42درصد است که سیستان و بلوچستان با اجرای طرح های نیمه کاره در 5شهر تلاش می کند به این شاخص برسد.

به گفته مدیرعامل آبفای استان طرح های آب و فاضلاب در شهرهای زابل،زهک،زاهدان،چابهار و کنارک در صورتی که به بهره برداری برسد67درصد مردم استان را تحت پوشش قرارخواهد داد.

میرادی با تشریح پیشرفت کار شبکه تصفیه فاضلاب در شهرهای استان تصریح کرد: تصفیه خانه زابل تاکنون 51درصد پیشرفت فیزکی دارد و26میلیاردتومان نیز در آن هزینه شده است.

وی با اشاره به پروژه ایجاد شبکه فاضلاب زاهدان تاکید کرد: این طرح تاکنون57درصد پیشرفت فیزیکی دارد و300میلیارد تومان برای اتمام آن نیاز است.

مدیرعامل آبفای سیستان وبلوچستان هم چنین با بیان اینکه ایجاد شبکه های فاضلاب در چابهار،کنارک و زهک درحال اجرا است گفت: از آنجایی که پیشرفت فیزیکی کار در این سه پروژه بالا است با تصویب اعتبارات مورد نیاز این طرح ها نیز به زودی به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به اصلاح شبکه فاضلاب زابل بیان کرد: این پروژه با فاینانس خارجی در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: