• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-1887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گروه اقتصاد و رسانه در خاش شکل گرفت

با شرکت خبرنگاران فعال خاش و معاون خبر شبکه استانی صدا و سیمای مرکز استان و بخشدار مرکزی خاش گروه اقتصاد و رسانه در این شهرستان شکل گرفت.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، این گروه با هدف معرفی قابلیت های تولیدی خاش، فرصت های گردشگری، صنایع دستی، گیاهان دارویی و آگاهی بخشی و جریان سازی در حوزه اقتصاد شهرستان خاش ایجاد شد.

احمد ملاشاهی معاون خبر استان با بیان اینکه حرکت اقتصادی بدون حرکت رسانه ای عقیم است افزود: چتر تولید از موضوعات خبری است که همه خبرنگاران با همه سلایق و گرایش ها می توانند زیر آن جمع شوند.

وی تصریح کرد: امید مردم به اصحاب خبر است که بدون هیچ ملاحظه ای راه پیش روی چرخ تولید و اشتغال را حتی با نقد کارشناسی هموار کنند.

احمد ملاشاهی گفت: خاش در مبحث رسانه و اقتصاد پیشگام در سطح استان بوده و خبرنگاران فعال خاش در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا، ایسنا و صدا و سیما و تفتان ما و بیرک و دیگر خبرنگاران در این عرصه موفق ظاهر شده اند و معاونت خبر استان هم سعی در نتیجه بخشی گزارش های اقتصادی است.

مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی شهرستان خاش هم با اشاره به بعد اثرگذاری رسانه گفت: با یک عکس خبری، حرکتی برای ساخت 5مدرسه در بخش مرکزی به همت خیران فراهم شد.

شجاعی تامین جوجه یک روزه در خود استان بجای واردات آن را جهشی مهم در صنعت پرورش طیور استان عنوان کرد و افزود: بزودی بزرگترین طرح تعاونی تولیدی استان با هدف تولید جوجه یک روزه جهت تامین نیازهای مرغداری های منطقه در این بخش راه اندازی می شود.

بخشدار مرکزی خاش اظهار داشت: مردم منطقه برای اجرای این طرح افزون بر 15 میلیارد ریال سرمایه گذاری داشته اند.

محمدامین میربلوچزهی خبرنگار فعال در خاش هم بیان کرد: با توجه به اینکه مردم منطقه در بافت روستایی و عشایری سکونت دارند و شغل اکثر آنها کشاورزی و دامی بوده و در سالهای گذشته به دلیل خشکسالی ها و نیز بارشهای تند و سیل آسای چند سال قبل به شدت خسارت دیده و کشاورزی و دامداری ها در منطقه نابود شده اند، در تر سالی و سرسبزی امسال نفع زیادی به مردم نرسیده است از این رو تامین دام مولد برای روستائیان را ضروری دانست.

این فعال رسانه ای خاش تاکید کرد: گردشگری، صنعت و معدن و کشاورزی و شیلات، گیاهان داروئی و ظرفیت های بالقوه در این منطقه به شدت مظلوم واقع شده اند.

علیرضا هاشمی فر مدیر مسئول سایت محلی تفتان ما هم؛ هنرسوزن دوزی، بسته بندی و فرآوری سبزی خاش، تولیدات لبنی ، گیاهان دارویی را از سوژه های خبری در حوزه اقتصاد خاش دانست.

بقیه خبرنگاران هم سوژه های خبری خودرا در حوزه اقتصاد خاش مطرح کردند.

در پایان معاونت خبر زاهدان گزارش های اقتصادی خاش را که به همت صداوسیمای استان تولید و در شبکه های ملی پخش شده تقدیم بخشدار مرکزی خاش کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: