• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-9214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

انتخابات باید بدون تبعیض جنسیتی، قومی و مذهبی برگزار شود

استاندار سیستان وبلوچستان گفت:: همه افراد جامعه در انتخابات به شایستگی افراد در شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری رای دهند و نباید به تبعیض جنسیتی، قومی و مذهبی توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در همایش تجلیل از نقش آفرینان استان سیستان بلوچستان در نمایشگاه سال گذشته دستاوردهای روستایی تهران، در روستای هریدوک نیکشهر اظهار کرد: باید افراد توانمند، با تدبیر و تحصیلکردگان را انتخاب کرد تا با توانایی و تخصص و تدبیرشان پیشرفت و توسعه را رقم زنند.

استاندار گفت: برگزاری انتخابات ایران سرآمد برای همه کشورها به لحاظ نظم و امنیت و دموکراسی واقعی است.

هاشمی در ادامه تاکید کرد: تمامی مسئولان، فرمانداران و بخشداران با همراهی مردم تلاش کنند تا روستاهای این استان به محور تولید و اشتغال تبدیل شوند.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت این استان براساس سرشماری سال 1395 بیش از 51 درصد روستایی است که این یک ظرفیت خوبی برای تولید واشتغال است.

وی افزود: مردم پرتلاش روستایی تامین کننده لبنیات، پروتئین و انواع صنایع دستی، سکه دوزی و محصولات کشاورزی هستند که نیاز تمامی هموطنان و جذاب برای هر شهروند ساکن شهر و مسافر داخلی و خارجی است.

وی گفت: دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و افراد خلاق در روستاهای استان می توانند فعالیت ها و ایده های خوبی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید طراحی و اجرا کنند.

استاندار سیستان وبلوچستان بیان کرد: این استان رکوردار بکارگیری زنان در پست های اداری است و بیشتر به جامعه زنان اهمیت و ارزش داده است.

وی تاکید کرد: وی گفت: زنان روستایی و شهری که بیش از نیمی از جمعیت سیستان وبلوچستان را تشکیل می دهند در انتخابات نقش آفرین هستند و تاثیر فراوانی در افزایش آرای انتخابات دارند.

استاندار سیستان وبلوچستان بیان کرد: رویکرد ما توجه به توسعه و آبادانی روستاهاست و یکی از اولویت های استان در سال جاری توجه به مساله آب است.

هاشمی گفت: همه مسئولان باید با رویکرد توسعه روستا محوری و سفرهای متعدد به روستاها مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده و رسیدگی کنند.

وی بر ایجاد نمایشگاهی از تلاش، هنر و توانمندی زنان و مردان روستایی و شهری در مسیر جاده ترانزیتی چابهار- زاهدان تاکید و خاطرنشان کرد: باید فرصتی فراهم شود تا مردم بتوانند محصولات تولیدی خود را به مسافران و گردشگران عبوری از این محور به فروش رسانند.

وی گفت: توجه به بخش گردشگری، آب، حاشیه نشینی و روستا چهار رویکرد برنامه محوری ما در سال جاری است و براساس آن حرکت های لازم و اجرایی انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: