• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-4384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری مطرح کرد:

ارائه وام‌های صفر تا هشت درصد برای روستائیان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: دولت برای توسعه و ایجاد اشتغال روستاییان و مرزنشینان تسهیلات خوبی در نظر گرفته است که روستاییان می توانند از آنها بهره مند شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سیدابوالفضل رضوی در همایش تجلیل از فعالان برگزاری نمایشگاه توانمندیها و دستاوردهای روستاهای سیستان وبلوچستان در تهران، در روستای هریدوک لاشار شهرستان نیکشهر بیان کرد: وامهای از صفر تا هشت درصد برای روستائیان برنامه ریزی شده است تا روستاییان بتوانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت برای توسعه، آبادانی و ایجاد اشتغال روستاهای سیستان وبلوچستان برنامه اجرایی وعملی دارد افزود: سیستان وبلوچستان ظرفیت های بالایی در زمینه کشاورزی، معادن، گردشگری، تولید انواع صنایع دستی به ویژه سوزن دوزی دست دوز بلوچ و سکه دوزی و غیره دارد که توجه به این بخش موجب ایجاد اشتغال هزاران نفر می شود.

رضوی همچنین از ارائه آموزش برای دوخت انواع لباس محلی و بلوچی خبر داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری در ادامه با بیان اینکه در طول سالهای اخیر دولت تمام تلاش خود را برای ارتقای شاخص های توسعه انسانی در روستاها معطوف کرده خاطرنشان کرد: توسعه یافته ترین استان کشور بدون شک سیستان وبلوچستان است.

وی ادامه داد: توسعه یافتگی به داشتن امکانات فیزیکی نیست بلکه داشتن انسان هایی بزرگ، نجیب و وفادار هر منطقه را توسعه یافته می کند.

رضوی گفت: این استان علیرغم داشتن ظرفیت های خدادادی هنوز برای ایرانیان ناشناخته مانده است.

وی بااشاره به تامین آب آشامیدنی در حوزه بخش لاشار و شهرستان نیکشهر گفت: مشکلات حوزه آب، راه، برق، مخابرات و اینترنت روستاها پیگیری خواهد شد.

روستای هریدوک در 80 کیلومتری جاده ترانزیتی نیکشهر- ایرانشهر واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: