• دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل ورزش و جوانان استان بیان کرد:

فعالیت 64 سمن ورزشی در سیستان و بلوچستان

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار سیستان و بلوچستان از لحاظ عملکردی در حوزه جوانان رتبه دوم کشور را به دست آورده است.

حسین ثوری با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در سال 92 تنها دارای سه سمن در حوزه جوانان بود افزود: اکنون تعداد سمن های فعال در این استان به 64 سمن رسیده است.

وی بیان کرد: 39 پروژه مختلف ورزشی  از سال 92 تاکنون در سیستان و بلوچستان اجرا شده که 34 مورد آن در مناطق روستایی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با حمایت از نخبگان جوان و بهره گرفتن از پتانسیل های منطقه و معرفی شاخص های ورزشی و فرهنگی سعی می کنیم چهره ای خوب و زیبا از استان به نمایش گذاشته شود.

ثوری ادامه داد: ورزش استان در مجموع به چند بخش تقسیم می شود، ورزش های انجمنی و سبکی و ورزشهای المپیکی که سیاست وزارت ورزش و جوانان حمایت از ورزشهای المپیکی می باشد زیرا  اعتبارات کفاف حمایت از تمامی رشته های ورزشی را به وزارت  نمی دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه در استان هنوز هیچ قهرمانی موفق به کسب مدال المپیک نشده است، افزود: در حال حاضر در رشته های المپیکی 10 رشته تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان استان قرار گرفته که شامل رشته هایی است که  در استان قابلیت رشد و کسب مدال المپیکی دارند.

ثوری ادامه داد:باید ورزش در کشور به سمت مردمی شدن پیش برود زیرا سرمایه گذاری که از طرف والدین در خصوص ورزش برای فرزندانشان صورت می گیرد به خود آنها باز می گردد از این جهت باید ارزش ورزش در بین مردم جا بیفتد و این قضیه برای اداره کل ورزش و جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: