• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-6614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح ۲۲۵ پروژه محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته بسیج سازندگی ۲۲۵ پروژه محرومیت زدایی در استان افتتاح می شود.

  به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان، به نقل از سپاه سلمان استان، سرهنگ پاسدار علی اکبر جعفری اظهار داشت: در هفته بسیج سازندگی امسال ۲۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به عنوان هدیه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به محرومین افتتاح می شود.

وی افزود: این پروژه ها شامل طرح های اشتغالزایی نظیرشیلات، طیور، طرح های کشاورزی و احداث و بازسازی صد خانه محروم می شود.

وی با اشاره به تنوع اقوام و مذاهب در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با اجرای پروژه های مختلف سپاه به دور از هرگونه تبعیضی همه مردم شیعه و سنی استان از خدمات ویژه محرومیت زدایی بهره مند می شوند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: طی دو سال گذشته ۲۵ میلیاردو ۶۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت شده است.

وی گفت: توزیع سبد کالا یکی دیگر از اقدامات بسیج سازندگی است و در این راستا ۱۲ هزار سبد کالا که شامل برنج، مرغ، روغن، قند و رب بوده در میان محرومان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: بهره مندی ۲۴۰ هزار نفر از بیمارستان های صحرایی در یکسال گذشته، اجرای طرح هجرت ۳، تامین جهیزیه مستمندان و اقشار ضعیف و انجام کارهای عام المنفعه از مهمترین اقدامات بسیج سازندگی در استان سیستان و بلوچستان است.

جعفری تصریح کرد: ایجاد شش هزار فرصت شغلی در استان سیستان و بلوچستان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در اولویت این نهاد است.

وی از انجام 130 عنوان برنامه  عام المنفعه و مردم یاری خبر داد و گفت: سال گذشته 14 خانه بهداشت در سطح استان افتتاح شده است و در حال پیگیری تجهیزات و فعال کردن این حوزه ها هستیم تا کار ابتر نماند.

سرهنگ جعفری با بیان اینکه 14 مرکز در حال فعالیت است، خاطر نشان کرد: حاشیه نشینی یکی دیگر از معضلات استان است و بسیج سازندگی با کمترین امکانات در سه ساله اخیر به این موضوع ورود کرده است.

مسئول بسیج سازندگی استان از برنامه ریزی سه بخش خدمت رسانی، اجتماعی و امنیت روانی در استان خبر داد و افزود: 600 مورد خدمات بهداشتی در حاشیه شهرها احداث شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به نیاز هر منطقه برنامه ریزی انجام شده است، اظهار داشت: یکی از بخش هایی که ورود کردیم بخش اشتغالزایی است که هدف گذاری بر روی خانم ها انجام شده و با حداقل امکانات کار کردیم و در حال حاضر 100 تا 200 نفر از بانوان استان در کارگاه ها اقدام به خیاطی می کنند.

 

سرهنگ جعفری با بیان اینکه بسیج سازندگی در صنایع دستی و خانگی 8 کارگاه در استان ایجاد کرده است، اظهار داشت: سه کارگاه در زاهدان مشغول به فعالیت است که در هر کارگاه بیش از 200 نفر از بانوان سرپرست خانوار مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی 65 درصد سود را به کارگر می دهد، خاطر نشان کرد: هدف بسیج سازندگی از این اقدامات حمایت از قشر آسیب پذیر است.

وی افزود: در قالب طرح کرامت در کل استان 23 ناحیه شناسایی شده اند که بالغ بر 50 میلیارد تومان هزینه دارند و احتمال دارد تا سه برابر این رقم افزایش یابد.

مسئول بسیج سازندگی استان اظهار داشت: براساس برنامه ریزی ها با کمک قرارگاه قدس در سال 96 ، 9 هزار شغل ایجاد می کنیم که سه هزار شغل مربوط به بسیج سازندگی می باشد.

جعفری در خصوص طرح جواد الائمه گفت: این طرح یک طرح آسیب زدایی است و با شناسایی محل های آسیب دار به این مسئله ورود پیدا می کنیم.

وی شناسایی معتادین و اقدام به ترک آن ها، برخورد با توزیع کننده ها و حمایت معتادین پس از درمان را از گام های این طرح عنوان کرد و خاطر نشان کرد: معرفی به مراکز درمانی و حمایت از ان ها در بازگشت به دامان جامعه از اقدامات بسیج سازندگی است که به آن گام بهداشت و سلامت می گوییم.

وی با بیان اینکه بیش از 99 درصد افراد مبتلا به اعتیاد به دلیل فشارهای روحی، روانی و فقر فرهنگی انجام شده است، تصریح کرد: در حاشیه شهر زاهدان اقدام به تهیه گرم خانه کردیم که شامل حمام ، دستشویی و غذای آماده است و در حال گسترش آن هستیم.

مسئول بسیج سازندگی استان راه اندازی بیمارستان صحرایی را یکی دیگر از اقدامات بسیج سازندگی عنوان کرد و ادامه داد: پنج بیمارستان در روستاها راه اندازی شده و تا کنون 240 هزار نفر در این بیمارستان ها از خدمات استفاده کرده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: