• یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-3184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بیان کرد:

تهیه پیوست استاندارد برای رونق صادرات و واردات یک نیاز ضروری

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نشست شورای استاندارد استان در زاهدان گفت: به دلیل تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری ، کنترل بر تولیدات داخلی در دستور کار دولت در سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نیره پیروز بخت افزود: یک سوم استانداردهای کشور در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید تدوین شده است.

وی با بیان اینکه هر کالای تولید داخل باید دارای استاندارد باشد، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در سال گذشته برای تولید هر کالای داخلی تهیه پیوست استاندارد مصوب کرد .

وی گفت: از سال 1339 تاکنون حدود 30 هزار استاندارد درکشور تدوین شده که حدود 13 هزار مورد آن مربوط به دولت یازدهم بوده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: تهیه پیوست استاندارد برای رونق صادرات و واردات یک نیاز ضروری است و در این راستا با تشکیل کارگروه استاندارد سازی ظرفیت های استاندارد را شناسایی و از ابتدا همه چیز با استاندارد تعریف شود .

وی با اشاره به پتانسیل دسترسی به آبهای آزاد از طریق بندر چابهار و تاکید بر اینکه مبادلات جهانی باید بر اساس استانداردهای موجود شکل بگیرد گفت: سیستان و بلوچستان با 3 کشور افغانستان ،پاکستان و عمان تفاهم نامه استاندارد دارد که می توان از ظرفیت این تفاهم نامه ها بر مبنای مبادلات خود استفاده کنید و در صورت غفلت ،کشورهای دیگر فرصت این بازارها را از ما می گیرند .

پیروز بخت از اعلام آمادگی فعالیت استاندارد به شکل پایلوت در بازارچه ها در زمینه سیاست های اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: امروز رعایت استاندارد تنها محدود به کالا و خدمات نیست و وارد حوزه حقوق شهروندی به عنوان یک مطالبه جدی شده و وظیفه ماست که از کرامت انسانی صیانت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: