• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-9514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر بهداشت ضمن تشریح چندصد پروژه بهداشتی در سیستان و بلوچستان:

گروهی ما را خسته می‌نامند/
با خدای خود معامله کرده‌ایم

وزیر بهداشت پس از بازگشت از سفر استانی به سیستان و بلوچستان، با انتشار یادداشتی دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در این استان محروم رابرشمرد و گفت: تا هستیم نمیگذاریم چرخ این حرکت بازایستد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در مطلبی با عنوان "با خدای خود معامله کرده‌ایم" در کانال تلگرامی اش آورده است:" امشب پس از سفری یک روزه، از دیار هموطنان خونگرم، از سیستان و بلوچستان بازگشتم. در این ششمین سفر، بیمارستان میرجاوه در نقطه صفر مرزی را افتتاح کردم. ششمین بیمارستانی که در دولت دکتر روحانی در این استان به‌بهره‌برداری رسید؛ در کنار 218 پروژه بهداشتی و درمانی دیگر. این در حالی است که 317 پروژه هم پیش از این در سیستان و بلوچستان افتتاح شده بود.

در استانی که 1100 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای پاکستان و افغانستان دارد، آمار مرگ زنان باردار در مقایسه با شروع کار این دولت به یک سوم کاهش یافته؛ برای 80درصد افراد بالای 30 سال پرونده الکترونیک سلامت ایجاد شده و شیوع مالاریا به کمتر از یک چهارم کاهش پیدا کرده و در حال ریشه‌کن شدن است؛ بیماری وبا نیز که هر سال تعدادی از مردم این منطقه را به کام مرگ می‌کشید، طی دو سال گذشته حتی یک مورد بروز و ظهور نداشته است.

امروز همه مراکز بهداشتی در سراسر این استان پهناور دارای پزشک هستند؛ در حالی که هنگام شروع به‌کار دولت یازدهم فقط 40درصد مراکز، پزشک داشتند و اینک تنها در زابل بیش از 100 متخصص به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

باعث افتخار است در استانی که سالیان طولانی نماد محرومیت بوده، 650 پروژه بهداشتی، درمانی و بیمارستان در حال ساخت است و صدها میلیارد تومان برای بیمه، درمان و کاهش پرداخت مردم هنگام مراجعه به مراکز درمانی توسط دولت هزینه شده است.

با همه این کارها، امروز گروهی ما را خسته می‌نامند و می‌گویند دولت دکتر روحانی برای محرومین کاری نکرده است؛ اشکالی ندارد، بگذارید بگویند؛ ما با خدای خود معامله کرده‌ایم و امیدمان به اوست.

من و همکارانم نیز با او عهد بسته‌ایم که تا هستیم، نگذاریم این چرخ از حرکت بازایستد تا برکات آن شامل حال مردم سرزمینم از ترک و کرد و بلوچ و فارس و عرب و لر و ترکمن و... شود که به راستی شایسته بهترین‌ها هستند."


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: