• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-10214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار:

جامع نبودن طرح هادی قبلی دلیل به تاخیر افتادن ساماندهی روستای تیس

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه آسفالت معابر،تامین روشنایی و تعویض خط انتقال آب از اقدامات اخیر سازمان منطقه آزاد برای ساماندهی روستای تیس است از بازنگری کامل در طرح هادی قبلی این روستای تاریخی خبرداد.

عبدالرحیم کردی درگفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان با اشاره به نام گذاری سال 96توسط سازمان منطقه آزاد به عنوان سال روستای تیس اظهار کرد: روستای 2هزارساله تیس با جمعیتی بالغ بر 8هزار نفر تنها روستای منطقه آزاد چابهار است که متاسفانه در سال های گذشته هیچ اقدامی برای توسعه وساماندهی آن انجام نشده است.

وی افزود: یکی از معیارهای سنجش عمکرد مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان سال جاری عمکرد آن ها در روستای تیس است.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، تاکنون 5هزارمترمربع از معابر عمومی و خیابان های تیس آسفالت شده است و توسعه زیرساخت های برق،آب بهداشتی ،فضای آموزشی و آسفالت 20هزار متر مربع از معابر عمومی در دستورکار است.

کردی از نصب 150تیر برق برای روشنایی روستای تیس خبرداد وافزود: مطالعات سیستم جمع آوری فاضلاب و طراحی شبکه آب تیس تکمیل شده و سال آینده اجرایی می شود.

وی با اشاره به توافق سال قبل سازمان منطقه آزاد چابهار و بنیاد مسکن برای اجرای طرح هادی و ساماندهی کامل روستای تیس خاطرنشان کرد: اعتبار این طرح بالغ بر 27میلیارد تومان است که 20میلیارد آن را منطقه آزاد و7میلیارد دیگر را بنیاد مسکن تامین می کنند.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار دلیل تاخیر در اجرای این پروژه را قدیمی بودن طرح هادی دانست وتاکید کرد: طرح هادی قبلی به دلیل قدیمی بودن به طور کامل بازنگری شده و هفته قبل برای اجرا به سازمان منطقه آزاد چابهار تحویل شده است.

کردی درپایان گفت: برای ساماندی روستای تیس هیچ گونه محدویتی از نظر منابع مالی نداریم وتاکنون همه اعتبارات لازم تخصیص داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: