• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-10914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان:

جمعیت زیر پوشش آب شهری استان به بیش از یک میلیون نفر رسیده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان گفت: جمعیت زیر پوشش آب شهری سیستان و بلوچستان در سال ۹۲، یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر بود که پارسال به بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان، محسن میرادی در مراسم طرح کلنگ زنی عملیات ساخت شبکه توزیع آب حاشیه شهر زاهدان افزود: این طرح بزرگ با مشارکت ۶ شرکت آب و فاضلاب کشور در مناطق حاشیه شهر زاهدان شامل همت آباد، شیرآباد، خیابان سیستان (بابائیان)، کارخانه نمک، کریم آباد و شهرک جهاد آغاز شده که با بهره برداری از آن بزودی زمینه بهره مندی حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم حاشیه این شهر از آب لوله کشی سالم فراهم می شود.

با اشاره به خدمات دولت یازدهم در سیستان و بلوچستان گفت: طول شبکه توزیع آب شهری استان در سال ۹۲، سه هزار و ۸۰۱ کیلومتر بود که با تلاش دولت یازدهم تا پایان سال ۹۵ به بیش از چهار هزار کیلومتر رسید.

وی ادامه داد: همچنین شمار مشترکان آب شهری سیستان و بلوچستان از ۲۷۷ هزار و ۵۰۰ فقره در سال ۹۲ به ۳۲۰ هزار و ۵۰۰ فقره در سال ۹۵ افزایش یافت.

وی گفت: در سال ۹۲ طول شبکه توزیع آب سه هزار و ۸۰۱ کیلومتر، طول خطوط انتقال آب هزار و ۱۹۶ کیلومتر، تعداد تصفیه خانه های آب یک باب، میزان تولید آب ۹۴ میلیون و ۶۱۰ هزار متر مکعب در سال، جمعیت زیر پوشش فاضلاب ۲۰۷ هزار و ۵۰۰ نفر و تعداد تصفیه خانه های فاضلاب ۲ باب بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان افزود: با تلاش های صورت گرفته در چهار سال اخیر طول شبکه توزیع آب به بیش از چهار هزار کیلومتر، طول خطوط انتقال آب به هزار و ۳۳۷ کیلومتر، تعداد تصفیه خانه های آب به ۲ باب، میزان تولید آب به ۱۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب در سال، جمعیت زیر پوشش فاضلاب به بیش از ۲۵۳ هزار نفر و تعداد تصفیه خانه های فاضلاب به سه باب رسیده است.

میرادی اظهار کرد: ۱۴ طرح در دولت تدبیر و امید برای حوزه آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان تعیین شد که همگی با پیشرفت های مختلف در حال انجام است.

وی گفت: اجرای طرح آبرسانی به شهر زابل و شهرهای مسیر با ۲ هزار و ۴۰۱ میلیارد ریال اعتبار بالای ۹۰ درصد و اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب شهری با اعتبار ۶۱۶ میلیارد ریال بالای ۷۰ درصد و اجرای طرح آبرسانی به شهرهای چابهار و کنارک با اعتبار هزار و ۷۱۱ میلیارد ریال بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: اجرای طرح جامع آبرسانی به شهرها و روستاهای استان از دریای عمان با اعتبار ۹۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در حال مطالعه است و اجرای بقیه طرح ها نیز پیشرفت های مختلف دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: