• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-11014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پزشکی قانونی استان بیان کرد:

رشد 2 درصدي تلفات سوءمصرف مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته، 108 نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در استان جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با سال قبل از آن كه آمار تلفات اعتياد 105 نفر بود 2 درصد افزايش يافته است.  

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رضا عبدی افزود: در سال گذشته از كل تلفات مواد مخدر در استان 87 نفر مرد و 21 نفر زن بودند اين در حالي است كه تعداد مردان فوت شده بر اثر سوء مصرف مواد در سال قبل از آن 90 و تعداد زنان 15 نفر بود.

وی بیان کرد: در اين مدت شهرستان های زاهدان با 79،‌ ایرانشهر با 16 و سراوان با 8 نفر بيشترين و شهرستانهای زابل و نیکشهر هرکدام با 2، و خاش با یک نفركمترين آمار تلفات اعتياد را داشته اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان در ادامه خاطرنشان کرد: در سال گذشته بيشترين متوفيات سوءمصرف مواد مخدر به دليل عوارض مصرف طولاني مدت جان خود را از دست داده اند كه تعداد اين افراد 87 نفر ثبت شده است، در اين مدت 19 نفر نيز به دليل بر اثر مسموميت حاد و 2 نفر نيز به دليل مصرف روانگردان ها جان باخته اند.

عبدی گفت: همچنین در سال گذشته بيشترين آمار تلفات سوءمصرف مواد مخدر با 14 فوتي در آبان و بهمن ماه و كمترين آن با 3 نفر در مهر ماه گزارش شده است.

وی در ادامه همچنین با اشاره به مرگ افراد توسط سلاح سرد نیز افزود: سال گذشته 27 نفر در استان سیستان وبلوچستان بر اثر اصابت سلاح سرد جان خود را از دست دادند كه از اين تعداد همه 27 نفر مرد بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اظهار کرد: در سال گذشته بيشترين آمار تلفات سلاح سرد با 6 فوتي در خرداد ماه و در ماه های مرداد و دی بدون فوتی گزارش شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: