• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-5685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/همه بیایید/

معاون استاندار عنوان کرد:
77 هزار رای اولی سیستانی و بلوچستانی آماده خلق حماسه

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: 77هزار نفر رای اولی در استان برای نخستین بار درانتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت می کنند .

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان علی اصغر جمشید نژاد در جمع خبرنگاران افزود: مردم سیستان و بلوچستان همواره در انتخابات حضور پر شور و حداکثری داشتند به گونه ای که میزان مشارکت آنان در دوره های قبل به 75 درصد نیز رسیده است .

معاون استاندار در ادامه بیان کرد: مهمترین نکته در انتخابات های مختلف استان سیستان و بلوچستان حضور حداکثری مردمان شیعه و سنی استان دوشادوش یکدیگر است که نشان از وحدت بین مذاهب و اقوام و میزان پایبندی آنها به نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

وی اظهار کرد: خوشبختانه این روزها در سطح شهرهای این استان شور و نشاط خاص انتخاباتی به خوبی مشاهده می شود و همه در حال فعالیت و تبلیغ برای کاندیدا مدنظر خود هستند .

جمشیدنژاد با بیان اینکه وزارت کشور بعنوان مجری انتخابات تمام تلاش خود را بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای معطوف کرده است، گفت: اعتبار ایران در مذاکرات، مباحث بین المللی و سیاست خارجی، نماد قدرت و غیره بستگی به میزان مشارکت مردم در انتخابات دارد .

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری انتخابات شوراها در بیش از 3 هزار روستا به ازای هر روستا یک شعبه اخذ رای پیش بینی شده است در حالی که در انتخابات ریاست جمهوری ضرورتا این اقتضا وجود ندارد و این امکان فراهم است که با پیش بینی شعب سیار ، اخذ رای در چند روستا با هم انجام شود .

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان همچنین گفت: در سه شهر زابل ،ایرانشهر و چابهار کلیه فرایند انتخابات شوراهای شهر و روستا به جزء مرحله شمارش بصورت الکترونیکی انجام می شود .

وی تاکید کرد: با توجه به نوع حساسیت ها و تاکید رهبر معظم انقلاب بر مشارکت حداکثری امیدواریم در این دوره از انتخابات با حضور حداکثری آحاد مردم به ویژه جوانان از استان های پیشرو در مشارکت باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: