• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

هزاران شغل در آینده نزدیک در چابهار ایجاد خواهد شد

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار، تکمیل راه آهن چابهار - سرخس، طرح توسعه بندر شهید بهشتی و پتروشیمی را در توسعه جنوب شرق کشور و استان سیستان و بلوچستان موثر دانست و گفت: در آینده نزدیک هزاران شغل جدید در منطقه آزاد چابهار ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی در جمع خبرنگاران افزود: 2 هزار و 981 شرکت سرمایه گذاری داخلی و خارجی از ابتدای تاسیس این منطقه در سال 1373 تاکنون به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه 330 شرکت خارجی توسط سرمایه گذاران 42 کشور در منطقه آزاد چابهار به ثبت رسیده است، گفت: 273 شرکت در زمینه بازرگانی، 21 شرکت صنعتی، 31 شرکت خدماتی و سه شرکت در حوزه ترانزیت فعال هستند.

کردی با بیان اینکه در سال گذشته 28 درصد کل محصولات منطقه صادر شده است، افزود: براساس هدفگذاری سال گذشته حدود 70 میلیون دلار ارزش صادرات منطقه بوده است و در سال 1396 شاهد یک جهش صادراتی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در سال 1391 ارزش کل تولیدات منطقه 500 میلیارد ریال(50 میلیارد تومان)بود و صادرات نداشتیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در ادامه بیان کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار از هرگونه سرمایه گذاری استقبال می کند و از هیچ کوششی برای راهنمایی، همراهی و مشاوره با سرمایه گذاران داخلی و خارجی دریغ نمی کند.

وی گفت: چابهار موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری در زمینه تجارت، بازرگانی، کشاورزی و گردشگری دارد و به عنوان دروازه توسعه محور شرق از آن یاد می شود.

کردی با اشاره به راه اندازی هشت واحد پایین دستی صنعت پتروشیمی در چابهار گفت: محصولات تولیدی این هشت واحد، 100 درصد صادراتی است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار، راه آهن را یکی از پروژه های مهم و اصلی این منطقه معرفی کرد و افزود: راه آهن نقش مهم و اساسی در تقویت و راه اندازی محور شرق ایفا می کند، از این رو اتصال راه آهن منطقه در دو فاز در دستور کار قرار گرفت که نزدیک به 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امید است ظرف چهار سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه برای تکمیل پروژه های زیر ساختی نمی توان فقط به منابع دولتی اتکا داشت، افزود: با توجه به توان خوبی که در بخش خصوصی سراغ داریم، از ظرفیت این بخش برای تکمیل زیرساخت ها استفاده خواهیم کرد.

کردی اصلاح فرآیند بروکراسی را دستاورد دیگر دولت یازدهم برشمرد و افزود: با انجام این اصلاحات شاهد اقدام های قابل توجهی در منطقه آزاد چابهار بودیم.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه یک نعمت بوده اند، افزود: تقریبا از اواخر دهه 1360 و اوایل دهه 1370 این مفهوم به ایران وارد شد اما مدل توسعه یافته ای نبود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: