• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد سرمايه گذاري بخش كشاورزي در سیستان و بلوچستان

رئيس سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: رشد سرمايه گذاري بخش كشاورزي استان در 2 سال گذشته معادل سرمايه گذاري 20 سال گذشته در اين بخش بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رضا نجفی افزود: حوزه كشاورزي استان در بخش هاي مختلف از سال 92 تاكنون با پيشرفت هاي بسيار خوبي همراه بوده كه افزايش خريد گندم از 14 هزار تن در سال 92 به 70 هزار تن در سال 95 با رشد بيش از 400 درصدي گوشه اي از اين موفقيتها و پيشرفتهاست.

وی بیان کرد: رشد سرمايه گذاري بخش كشاورزي استان از سال 93 تاكنون بيش از سه هزار و 200 ميليارد ريال بوده كه اين رقم معادل سرمايه گذاري 20 ساله كشاورزي استان است.

وي تصريح كرد: همچنين ظرفيت توليد گوشت مرغ از 15 هزار تن در سال 92 به 43 هزار تن در سال 95 از ديگر موفقيت هاي بدست آمده است كه جايگاه خوداتكايي استان را از 25 درصد به 70 درصد رساند.

وي افزود: همچنين توليد تخم مرغ نطفه دار از هفت ميليون عدد به 23 ميليون عدد در سال، رشد توليد عسل از 13 تن به 40 تن با افزايش تعداد كندوها از هزار و 200 كلني به سه هزار و 915 كلني، احداث هفت واحد پرورش شترمرغ با ظرفيت هزار و 700 قطعه براي نخستين بار در استان با توليد 70 تن گوشت شتر مرغ، توليد و توزيع بيش از 2 ميليون اصله نهال يارانه دار پسته، انگور، خرما و غيره، بازسازي ذخاير آبزيان و افزايش توليد و صيد ماهي با رها سازي پنج ميليون و 500 هزار قطعه بچه ماهي در منابع آب داخلي استان و افزايش صيد ماهي از 137 هزار تن به 210 هزار تن از درياي عمان از توفيقات بدست آمده در سالهاي اخير است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: