• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-6485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز انتخابات در سیستان و بلوچستان

همزمان با سراسر کشور پنجمین دوره انتخابات شوراها و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان پهناور سیستان و بلوچستان از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، مردم مرزدار استان سیستان و بلوچستان از همان دقایق ابتدایی شروع انتخابات در شعب اخذ رای حضور یافتند تا آراء خود را به صندوق های اخذ رای بیاندازند.

مردم این خطه از ایران اسلامی که همواره حضوری گسترده در انتخابات داشته اند امروز هم حماسه ای دیگر رقم خواهند زد و ثابت می کنند که ایرانی همیشه پای منافع ملی و ارزشهای دینی و انقلابی خود ایستاده است.

بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95 جمعیت سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان به 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر در قالب 704 هزار و 888 خانواراست که از این تعداد افزون بر یک میلیون و 500 هزار نفر آنان واجد شرایط رای دادن هستند.

واجدان شرایط حضور در انتخابات این دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شامل متولدان 29 اردیبهشت سال 78 و قبل از آن می شوند.

2 میلیون تعرفه رای برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و 2 میلیون تعرفه برگ رای برای انتخابات ریاست جمهوری این دوره در اختیار سیستان و بلوچستان قرار گرفته که همگی بین 19 شهرستان استان توزیع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: